سخنگوی ستاد مدیریت مصرف انرژی خراسان جنوبی خبر داد:

تمدید تعطیلی ادارات و دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی در روزهای پایان هفته جاری

سخنگوی ستاد مدیریت مصرف انرژی خراسان جنوبی از تمدید تعطیلی ادارات، نهادها و دستگاه‌های اجرایی دولتی استان در روزهای چهارشنبه ۲۸ و پنجشنبه ۲۹ دی ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علیرضا عباس زاده امروز سه‌شنبه با اعلام این خبر در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: با عنایت به گزارش هواشناسی مبنی بر ورود سامانه جوی جدید و احتمال برودت دمای هوا، لذا ادارات، نهادها و دستگاه‌های اجرایی دولتی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه تعطیل خواهند بود.

سخنگوی ستاد مدیریت مصرف انرژی خراسان جنوبی تصریح کرد: ورود این سامانه جدید به خراسان جنوبی، بارش برف و باران در اغلب مناطق را در پی خواهد داشت و کاهش محسوس دمای هوا را سبب خواهد شد.

معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر این که از بابت ریزش این نزولات جوی، خدا را شاکریم، اظهار امیدواری کرد؛ مردم با ادامه دادن همراهی‌های قبلی، در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند تا شاهد افت فشار ناشی از مصرف بالا و قطعی گاز نباشیم.

عباس‌زاده با اشاره به احتمال بروز لغزندگی در محورهای مواصلاتی استان ناشی از بارش برف و باران، گفت: کماکان توصیه اکید ما به هم استانی های عزیز این است که از سفرهای غیرضروری بپرهیزند و برنامه سفر خود را به شرایط بهتری موکول کنند.

وی متذکر شد: چنانچه عزیزانی ناگزیر به سفر هستند، لازم است حتماً تجهیزات ایمنی، لباس گرم و پتو به همراه داشته باشند.

به گفته وی؛ کنکور سراسری در روزهای پنجشنبه ۲۹ و جمعه ۳۰ دی ماه و در حوزه‌های تعیین شده برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است؛ اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی با صدور هشدار سطح نارنجی از نفوذ و تقویت توده هوای ناپایدار جوی از اواخر وقت امروز سه شنبه تا فردا چهارشنبه خبر داده که وزش باد، کاهش دما و بارش باران و برف را در نواحی شرقی، مرکز و نیمه جنوبی استان به همراه خواهد داشت.

براساس این گزارش و هشدار، با تقویت و استقرار سامانه پر فشار جوی و کاهش ضخامت جو از روز چهارشنبه ۲۸ دی ماه تا اواخر وقت یکشنبه هفته آینده کاهش محسوس و قابل ملاحظه دمای هوا از پنج تا ۱۰ درجه سلسیوس، گسترش و تشدید سرما و یخبندان در استان پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام/۱۰