خسروی در دهگردشی روستاهای درمیان؛

تناقض گویی مسئولان دولتی پس از ۸ سال سکانداری/ پیگیر مشکلات مردم هستیم

حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی امروز به همراهی جمعی از مسئولان در برخی روستاهای درمیان حضور پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، امروز در ادامه دهگردشی های خود به شهرستان درمیان، با حضور فرماندار و برخی از مسئولان شهرستان، در جمع اهالی روستاهای بورنگ، چک، تشوند، تخویج، خونیکباز حضور پیدا کردو در جریان مشکلات مردم قرار گرفت.
حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در روستای بورنگ گفت: اگر قرآن در جامعه پیاده می شد و در مسیر قرآن حرکت می کردیم، اکنون مشکل حقوق نجومی و مدیران ناکارآمد و .. نداشتیم و گرفتار نمی بودیم.
وی بیان کرد: شاید قرآن تلاوت شود اما متاسفانه به آن عمل نمی شود، اگر مردم به دستور خدا عمل می کردند و غدیر را درک می کردند، برکت از زمین و آسمان می جوشید. اکنون هم اگر ما زنده ایم به لطف امام زمان(عج) است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حدیثی از امام رضا(ع) مبنی بر اینکه اگر مسئولان دروغگو باشند، برکت از بین می رود، گفت: متاسفانه اکنون پس از گذشت ۸ سال از عمر دولت، شاهد تناقضات بسیاری در گفتار مسئولین هستیم.
خسروی با بیان اینکه باید برای توسعه به دنبال آب و برق و گاز و جاده باشیم اما نباید وسیله هدف را توجیه کند. همانطور که امام علی(ع) ۲۵ سال خار در چشم و استخوان در گلو، غم و غصه دنیا را تحمل کرد اما برای به دست آوردن خلافت که حقش هم بود، یک دروغ نگفت. بر همین اساس باید همچنان که پیگیر مسائل مردم هستیم، امور معنوی را هم فراموش نکنیم.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در روستای چک هم گفت: طرح مجلس برای حمایت از کاربران فضای مجازی در حال پیگیری است که با توجه به رهاشدگی این فضا، مجلس به دنبال مدیریت این فضا است.
خسروی با اشاره به اینکه دشمن برای از رونق افتادن مسائل دینی و مذهبی تلاش می کند، افزود: نماز اصل است و اگر به نماز توجه شود، از بسیاری از آسیب ها جلوگیری می شود.
وی با بیان اینکه برخی از کارهای اجرایی را مسئولان انجام داده اند، گفت: مشکلات مطرح شده دیگر توسط مردم نیز پیگیری خواهد شد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در روستای تشوند نیز اظهارکرد: مسئولان می توانند از ظرفیت نماینده مجلس برای هماهنگی و تشکیل جلسه با مسئولان وزارتی کنند و نماینده هم مشکلات مردم را در تهران پیگیری می کند.
وی با اشاره به اینکه مردم می توانند مشکلات را برای پیگیری به نماینده مجلس ارسال کنند،افزود: مثلا سال گذشته در سفر وزیرجهاد کشاورزی به استان موضوع پیش خرید زرشک را به گوش او رساندیم و این موضوع بعد از مطرح کردن، به تصویب رسید. همچنین نماینده می تواند با تذکر به مسئولان، پیگیر حل مشکلات مردم باشد.
درمیان در بمبست جغرافیایی و جاده ای
حسینعلی بخشی فرماندار درمیان هم در جواب مشکلات متعددی که توسط مردم مطرح شد، گفت: برای حل مشکل قنات این روستا، جهاد کشاورزی برای کمک قول داده است، اما به دلیل مشکلات مالی کارها کندتر انجام می شود، ولی پیگیری ها همچنان ادامه خواهد داشت.
وی در خصوص موضوع روکش آسفالت روستا هم گفت: متاسفانه شهرستان درمیان در یک بمبست جغرافیایی قرار گرفته و هیچ محور اصلی از این شهرستان عبور نمی کند، به همین دلیل اصلا جذب اعتبارات ملی نداریم و آسفالت تمام مسیرهای این شهرستان باید با اعتبارات تملک اجرا شود که مشکلات خاص خود را دارد.
فرماندار درمیان افزود: از ۹۲ روستای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان، هنوز هم ۱۵ روستا راه خاکی دارند که اولویت اول آسفالت این روستاها و بعد روکش آسفالت روستاهای دیگر است، اما در مورد این روستا هم سعی خواهد شد تا نواقص با لکه گیری برطرف شود.
بخشی تاکید کرد: با توجه به مرزی بودن این شهرستان، درخواست داریم تا راه های روستایی این شهرستان مرزی با استثنا، از اعتبارات ملی بهره مند شود.
وی ادامه داد: هم اکنون در چند شهرستان دیگر، صددرصد راه های روستایی بالای ۲۰ خانوار آسفالته است و شهرستان درمیان در این خصوص پایین ترین رقم را داشته و حدود ۸۴ درصد راه های روستایی آن آسفالته است.
فرماندار درمیان با بیان اینکه در خصوص ایجاد مجتمع گلخانه ای در این شهرستان هم قبلا با جهادکشاورزی جلسه داشته ایم و جهاد در حال پیگیری است تا مشکل آب و برق حل شود.
بخشی درخصوص فرسودگی لوله های آبرسانی روستا هم گفت: در خط انتقال آبرسانی روستا مشکلاتی وجود دارد د و در سه ماه اول سال ۱۰ مورد ترکیدگی رخ داده است که این مشکل اصلاح خواهد شد، اما در شبکه توزیع روستا مشکل آنچنانی برای تعویض لوله ها وجود ندارد.
وی یادآور شد: خوشبختانه بنیاد علوی در این خصوص ورود پیدا کرده و در حالی که هم اکنون ۴۰ کیلومتر لوله گذاری را در حال انجام دارد، امسال هم برای سرمایه گذاری ۲ میلیارد تومانی در این خصوص اعلام مادگی کرده است.
انتهای پیام/۷