امام جمعه موقت بیرجند:

تنها راه مبارزه با دشمن مقاومت فعال و بازدارنده است/ اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران شوخی‌بردار نیست

امام جمعه بیرجند با اشاره به این‌که باید هوشیار باشیم که چگونه در مقابل دشمن موضع‌گیری می‌کنیم، گفت: تنها راه مبارزه با دشمن مقاومت فعال و بازدارنده است که با این مقاومت می توانیم به پیروزی برسیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام محمد مختاری امام جمعه موقت بیرجند ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته، با اشاره به این‌که قدیمی‌ترین و فراگیرترین نزاع درگیری جبهه حق و باطل است، اظهار کرد: امروز در دنیای استکبار شاهد تهدید، تحریم و فریب هستیم.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: منطق استکبار خشونت و زورگویی است اما در مقابل انبیاء و اولیای الهی همواره حق طلبانه در مقابل آنان ایستاده و مستکبران را به حاشیه رانده‌اند.
مختاری با اشاره به این‌که امروز آنهایی که در مقابل جبهه انبیاء و خدا هستند مورد تنفر مردم هستند، تصریح کرد: ما با استفاده از آموزه‌های قرآن کریم و با پیروی از ولایت فقیه و با انسجام تا ظهور مهدی موعود (عج) راه شهدا و علما را ادامه می‌دهیم.
وی افزود: امروز ما شاهد سردرگمی مستکبرین هستیم و جبهه مقاومت گسترش پیدا کرده و آمریکا و حامیانش مستاصل شده‌اند.
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به این‌که امروز ترامپ توئیت کرده که مردم ایران در هیچ جنگی موفق نبوده‌اند، گفت: آمریکایی‌ها یادشان رفته جنگ تحمیلی را راه انداختند اما موفق نشدند و در لبنان، غزه، یمن و عراق جنگ ها را حمایت کردند اما در هیچکدام موفق نشدند.
وی افزود: پهپاد متجاوز آمریکایی را با موشک داخلی سرنگون و کشتی متخلف آنان را متوقف کردیم و نتوانستند هیچ غلطی کنند و اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران شوخی‌بردار نیست و آماده هستند دست و پای متجاوزگران را کوتاه کنند.
مختاری با اشاره به این‌که ترامپ می‌گوید ایرانیان در هیچ مذاکره‌ای نباختند، تصریح کرد: الحمد لله با هوشیاری مقام معظم رهبری هیچ گاه با آمریکایی‌ها مذاکره نکردیم و تنها یک بار پای مذاکره برجام نشستیم.
وی به تحریم شدن وزیر امور خارجه ایران توسط آمریکایی ها اشاره کرد و افزود: از او حمایت می‌کنیم و می‌خواهیم در جهت تامین آرمان‌های انقلاب اسلامی تلاش کند و در مقابل آمریکا کوتاه نیاید.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: دعوای ما در این ۴۰ سال دعوای بر سر حاکمیت دنیا نیست بلکه دعوای جبهه توحید با جبهه استکبار است.
مختاری با اشاره به این‌که باید هوشیار باشیم که چگونه در مقابل دشمن موضع‌گیری می‌کنیم، تصریح کرد: تنها راه مبارزه با دشمن مقاومت فعال و بازدارنده است که با این مقاومت می توانیم به پیروزی برسیم.
امام جمعه موقت بیرجند اظهار کرد: یکی از ارکان انسانیت ایمان قلبی انسان به حقایق دینی است.
وی با اشاره به این که حقایق دینی نیاز ضروری زندگی انسانی انسان است، افزود: انسانیت انسان در ابعاد اجتماعی، فردی و … با ایمان دینی ایجاد می شود.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: مهمترین دغدغه هر انسان رسیدن به سعادت واقعی است و در این دنیای پر تلاطم رسیدن به آرامش جز با ایمان دینی میسر نیست.
مختاری با اشاره به این‌که انسان دو بُعدی است اما حیوانات و ملائکه تک بُعدی هستند، افزود: از این دو بُعد یکی غریزه و نفس است و بُعد دیگر عقل و اندیشه که این دو بُعد سعی دارند بر یکدیگر غلبه کنند.
وی افزود: کسی که عقل و اندیشه او بر نفسش غالب شد به بالا می رود اما اگر نفس او غالب شد به یک حیوان درنده تبدیل می‌شود.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: کسانی که حس خود خواهی، جاه طلبی و خود برتربینی در آنها کنترل نشد همه چیز را له کردند و به پای غرایز خود ریختند.
مختاری تنها راه رسیدن به آرامش را کنترل غرایز و رسیدن به اخلاق بیان کرد و افزود: انسان با بالا بردن عقل، وجدان، قانون و علم می تواند غرایز خود را کنترل کند اما کافی نیست و تنها عنصری که باید در کنار این عناصر قرار بگیرد ایمان است و نتیجه خواهد داد.
وی به مناسبت‌های هفته آینده اشاره کرد و افزود: امروز آخر ماه دی القعده و سالروز شهادت امام جواد علیه السلام در سن ۲۵ سالگی است.
امام جمعه موقت بیرجند به شهادت شهید بابایی و شهادت دیپلمات ها و خبرنگاران ایرانی در افغانستان به دست مزدوران استکبار اشاره کرد و گفت: سالروز شهادت زائران خانه خدا توسط آل سعود در سرزمین عربستان است که آل سعود خائن الحرمین هستند و امیدواریم سریعتر سرنگون شوند.
مختاری با اشاره به این‌که امشب شب آغاز ماه ذی الحجه و شب ازدواج حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمه سلام الله علیها است، تصریح کرد: ماه ذی الحجه ماه خدامحوری است و در عید قربان به حداکثر خود رسیده است.
انتهای پیام/ ۱۳۲