معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری:

تنها راه نجات کشور به میدان آمدن مردم است

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری بر به میدان آمدن مردم به عنوان تنها راه نجات کشور از مشکلات موجود تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید امیر حسین مدنی امروز دوشنبه در مراسم نکوداشت روز شهرستان سربیشه اظهار داشت: اگر می خواهیم همه مشکلات کشور در حوزه های مختلف حل شود باید همان کاری را انجام دهیم که امام(ره) در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب انجام داد که همانا به میدان آمدن مردم است تا مشکلات موجود توسط خود مردم رفع شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری با اشاره به فرامین امام (ره) برای ایجاد جهاد سازندگی، نهضت سواد آموزی، نهضت خانه سازی برای محرومان با راه‌اندازی حساب ۱۰۰ امام(ره) و…، افزود: تنها راه نجات کشور از مشکلات، به میدان آمدن مردم است.

وی با اعلام این که در سفر دوم رئیس جمهور، نماینده ایشان نتوانست در این شهرستان حضور پیدا کند، گفت: به همین دلیل به دستور رئیس جمهور به سربیشه آمده‌ام تا سلام رئیس جمهور را به شما تقدیم کنم.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به ظرفیت‌های فراوان شهرستان سربیشه در بخش‌های مختلف کشاورزی، معدنی، گردشگری و مذهبی تصریح کرد: باید با سرمایه‌گذاری برای ایجاد صنایع فرآوری تولیدات معدنی این شهرستان، از خام‌فروشی جلوگیری شود.

مدنی با بیان این که بیش از ۶۰ هزار واحد تولیدی در کشور تعطیل یا نیمه تعطیل است، عنوان داشت: حداقل ۲۰ درصد از این واحدها یعنی ۱۲ هزار واحد باید فعال شود.

۳۱۰۰ واحد تولیدی احیا شد

به گفته وی؛ سه هزار و ۱۰۰ واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری مردم در یک سال گذشته در کشور احیا شده و امیدواریم با به میدان آمدن مردم زمینه احیای بقیه این واحدها هم فراهم شود.

وی با تأکید بر ضرورت جهاد تبیین و جهاد تولید اظهار کرد: برای حل مشکلات کوله بری، خروج آب‌های زیرزمینی و پیگیری مشکلات بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این شهرستان قول دنبال کردن موارد را در تهران می‌دهم.

معاون رئیس‌جمهور به انرژی تجدید پذیر خورشید و باد به عنوان دو مزیت ویژه سربيشه اشاره کرد.

مدنی در خصوص راه‌های روستایی هم گفت: در کشور بالغ بر ۳۳ هزار کیلومتر راه روستایی بر زمین مانده که اجرای این مهم به ۲۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گفته وی؛ آنچه در بودجه پیش بینی می‌شود اجرای هزار تا هزار و ۲۰۰ کیلومتر است و مقایسه این آمارها نشان می‌دهد برای این مهم باید جهادی ورود کرد.

وی با بیان اینکه در شهرستان سربیشه ۹۰ کیلومتر از راه‌ها مشکل دارد، افزود: با کمک دولت و حمایت ایمیدرو می‌توان این مشکل را مدیریت کرد.

مدنی در خصوص احیای قنوات نیز گفت: این مهم نیز با مشارکت مردم در دستور کار قرار می گیرد.