تنوع دوست‌داشتنی در دنیای کانکس ها

در سوی دیگر کانکس‌های مسکونی قرار دارند که مصرف‌کننده نهایی خود مشتری است و از آن برای زندگی شخصی خود بهره‌برداری می‌کند.

کانکس ازجمله مصنوعات دست بشر است که تنوع بسیار زیادی دارد و برای هر نوع کاربردی می‌توان یک سازه پیش‌ساخته متناسب با آن را پیدا کرد.
کانکس ها در یک نگاه کلی به دو بخش صنعتی و مصرفی تقسیم می‌شوند. انواع صنعتی سازه‌های پیش‌ساخته‌ای هستند که برای انجام یک کار یا راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار مورد استفاده قرار می‌گیرند. کانکس های کشاورزی، ایستگاه دوچرخه و … از این دست کانکس هستند.
اما در سوی دیگر کانکس‌های مسکونی قرار دارند که مصرف‌کننده نهایی خود مشتری است و از آن برای زندگی شخصی خود بهره‌برداری می‌کند.
البته تنوع محصولات پیش‌ساخته خیلی فراتر از این دسته‌بندی‌ها است و همان‌طور که گفته شد شاید بتوان برای هر کاربردی یک محصول منحصربه‌فرد معرفی کرد.
به طور مثال بیایید نگاهی به مسائل بهداشتی بیندازیم. کانکس های متعددی برای مسائل بهداشتی تولید و به بازار عرضه می‌شوند.
کانکس بازیافت
کانکس‌های بازیافت نقش مهمی در سلامت شهر بر عهده دارند. کانکس های بازیافت با جمع‌آوری زباله‌های تفکیک‌شده، از یک سو باعث کاهش حجم زباله‌های شهر می‌شود و از سوی دیگر با کمک به بازگرداندن این مواد به چرخه تولید از بریده شدن درخت‌ها و یا تولید پلاستیک‌های بیشتر جلوگیری می‌کنند.
کانکس پزشکی (درمانگاه)
برخی از کانکس‌ها ویژه درمانگاه‌های سیار تولید می‌شوند. در این نوع کانکس‌ها امکانات متعدد پزشکی در نظر گرفته می‌شود تا بتوانند فضای یک درمانگاه کوچک اما مجهز را شبیه‌سازی کند. این محصول دارای سیستم‌های آب و برق کامل بوده و سرویس‌های بهداشتی، حمام و نظایر آن‌ها در کانکس پزشکی در نظر گرفته شده است. همچنین این کانکس دارای اتاق عمل بوده و کادر درمان می‌توانند عمل‌های جزئی را در آن‌ها انجام دهند. تعبیه اتاق‌های متعدد برای ویزیت بیماران هم از دیگر امکانات این نوع کانکس است.
کانکس هلال احمر
این نوع کانکس که شاید بتوان آن را نوع خاصی از کانکس پزشکی در نظر گرفت؛ ضمن داشتن تجهیزات پزشکی، دارای سیستم‌ها و دستگاه‌های امدادی نیز هست که در شرایط بحرانی بتوان به مردم گرفتار در حوادث مختلف کمک کرد.
این سه مدل کانکس تنها بخشی از سازه‌های پیش ساخته‌ای است که در بخش پزشکی تولید و عرضه می‌شوند. از همین زاویه می‌توان درک کرد که تنوع کلی کانکس‌ها در چه حدی است و برای چه کاربردهایی ساخته شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.
جالب اینجاست که حتی چنین سازه‌هایی نیز از مسائل امنیتی بی‌نیاز نیستند. جنس این سازه‌ها باید به گونه‌ای باشد که به آسانی نتوان به آن‌ها نفوذ کرد. برای ایمن‌سازی پنجره‌های آن‌ها به طور معمول از حفاظ پنجره استفاده می‌شود و درب آکاردئونی هم عامل دیگری است که کمک می‌کند امنیت سازه‌های پیش‌ساخته تأمین شود.
درب‌های آکاردئونی که به آن‌ها حفاظ آکاردئونی هم گفته می‌شود در واقع تسمه‌های فولادی درهم‌تنیده‌ای هستند که نفوذ به ساختمان را دشوار می‌کنند و به‌عنوان یک درب دوم و مطمئن باعث ایمنی بیشتر سازه می‌شوند.
در این متن تلاش کردیم شما کاربران عزیز خاورستان را با گوشه‌ کوچکی از تفاوت‌ها در دنیای کانکس آشنا کنیم؛ در صورتی که به این موضوع علاقه‌مند بودید می‌توانید با جستجو در دنیای مجازی اطلاعات بسیار بیشتری را در این مورد کسب نمایید.
انتهای پیام/۴
مطلب بالا تبلیغاتی است و خاورستان آن را تأیید و رد نمی‌کند.