علمای اهل سنت شهرستان درمیان:

تهدید پرواز ایرانی توسط جنگنده‌های آمریکایی اقدامی وحشیانه، بزدلانه و غیر انسانی بود

امام جمعه اهل سنت شهر اسدیه گفت: ایجاد مزاحمت هواپیمای جنگنده آمریکا برای هواپیمای مسافربری ایران اقدامی وحشیانه و بزدلانه بود.

مولوی سید احمد عبدالهی امام جمعه اهل سنت شهر اسدیه در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد تهدید پرواز ۱۱۵۲ شرکت ماهان مسیر تهران- بیروت توسط دو فروند هواپیمای جنگنده آمریکایی، اظهار کرد: ایجاد مزاحمت هواپیمای جنگنده آمریکا برای هواپیمای مسافربری ایران اقدامی وحشیانه و بزدلانه بود.
وی افزود: مزاحمت برای مسافرین هواپیما در هیچ منطق و قانونی جایز نیست.
امام جمعه اهل سنت اسدیه بیان کرد: آمریکایی‌ها خودشان مشکلات اقتصادی زیادی دارند و مردم معترض و منتقد را به قتل رسانده و زندانی می‌کنند اما باز هم دست از شرارت برنداشته و نسبت به هواپیمای مسافربری ایران ایجاد مزاحمت کردند.
مولوی عبدالهی با بیان این‌که این عمل محکوم است، تاکید کرد: لازم است دولتمردان کشورهای جهان به ویژه کشورهای اسلامی در مقابل آمریکا قاطعانه موضع گیری کنند تا آمریکا از این شرارت خودش دست بردارد.
وی تصریح کرد: ان‌شاءالله در سطح بین المللی نیز اقدامات اساسی صورت گیرد تا بتوان جلوی تجاوزگری و طغیان آمریکا را گرفت.
تهدید پرواز ایرانی توسط جنگنده‌های آمریکایی اقدامی غیر انسانی بود
مولوی عبدالعزیز خالقی امام جمعه اهل سنت روستای درمیان نیز در این خصوص اظهار کرد: تهدید پرواز ایرانی توسط جنگنده های آمریکایی اقدامی غیر انسانی بود.
وی افزود: امنیت مسافران و راه‌های زمینی و هوایی در تمام کشورها باید تامین باشد و مردم با امنیت سفر کنند.
امام جمعه اهل سنت روستای درمیان بیان کرد: آمریکا با این اقدام خطوط هوایی را برای مردم نا امن کرد.
مولوی خالقی عنوان کرد: این مسئله یک مسئله بحرانی است و این اقدام باید در مجامع بین المللی که تمام سیاست مداران دنیا و تمام حاکمانی که بر کره خاکی حکمران هستند به آن توجه داشته و امنیت مسافران را فراهم کنند.
وی با بیان این‌که نقص فنی، سقوط و سایر مسائلی که احتمال دارد برای یک هواپیما در طول مسیر به وجود بیاید بحث جدایی است، تاکید کرد: این‌که هواپیمای جنگی هواپیمای مسافربری را تهدید و امنیت مسافران را به خطر بیندازد از دیدگاه همه محکوم است.
امام جمعه اهل سنت روستای درمیان تصریح کرد: تمام دنیا و حتی سیاست مداران آمریکایی نیز این اقدام را محکوم می‌کنند چراکه اقدام درست و شایسته‌ای نبوده است.
مولوی خالقی اظهار کرد: اقدام آمریکا غیر قانونی بوده وهیچ فردی اقدامی که غیر قانونی و غیر منطقی باشد را قبول ندارد.
وی با بیان این‌که خطوط جنگی و مسافربری هر کدام باید در راهبرد خود باشد، گفت: امنیت راه‌ها از تمام جوانب باید سالم باشد و کسی که سلامت راه‌ها را به خطر می‌اندازد از نظر همه محکوم است.
انتهای پیام/۱۲۷