امام جمعه فردوس:

تهدید کرونا به فرصت اُنس بیشتر خانواده‌ها و ایثار مردم تبدیل شد

حجت الاسلام بابایی گفت: در خانه و در کنار خانواده بودن فرصتی برای ایجاد انس بیشتر با خانواده و فرزندان است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه فردوس در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: مدتی است به علت شیوع ویروس کرونا از مردم تقاضا شده تا در خانه بمانند تا ان شاءالله این بیماری رخت بربندد و به زودی شاهد حضور مردم در کسب و کار و مجالس مذهبی، نمازهای جماعت و زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) و دیگر امامزادگان باشیم.
وی افزود: بایستی این حرکت ادامه پیدا کند تا هر چه زودتر به نتیجه برسیم.
امام جمعه فردوس عنوان کرد: در خانه و در کنار خانواده بودن فرصتی برای ایجاد انس بیشتر با خانواده و فرزندان است.
حجت الاسلام بابایی با بیان این‌که پیامبر عظیم الاشأن اسلام(ص) می‌فرمایند “من ثواب ماندن در کنار خانواده را از ماندن در مسجدالنبی(ص) بیشتر می‌دانم”، ادامه داد: این فرمایش پیامبر(ص) نشان می‌دهد که خانواده و تحکیم خانواده از نظر ایشان چقدر اهمیت دارد.
وی به اعتکاف و فاصله گرفتن از همه فعالیت‌ها و ماندن در مسجد برای خودسازی اشاره کرد و گفت: اکنون که همه اعضای خانواده در کنار هم هستند فرصتی مهیا شده تا یک اعتکاف خانگی برگزار شود تا همه با هم انس بگیرند و خانه های خود را به یک مسجد برای عبادت تبدیل کنند و ارتباط دوستانه‌ای با هم داشته باشند.
امام جمعه فردوس به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر تبدیل کردن تهدیدها به فرصت اشاره و تصریح کرد: تهدید این بیماری باعث شده مردم ایثارها و کمک هایی به یکدیگر کنند، در خانه بمانند و با فرزندان خود ارتباط بیشتری داشته باشند. اینها از برکات این اتفاق است.
حجت الاسلام بابایی متذکر شد: امید است پس از این جریان شاهد حضور مردم در کسب و کار و اماکن مذهبی باشیم.
وی بیان کرد: گرفتاری های بیرون از خانه به خصوص مردان باعث شده بود که صحبت با فرزندان و ارتباط با خانواده بسیار کم باشد اما اکنون این فرصت پیش آمده تا زمان بیشتری را با یکدیگر سپری کنند که باید حداکثر استفاده را ببرند.
امام جمعه فردوس با بیان این‌که قطعا فرصت گذاشتن برای خانواده و گفت‌وگو با خانواده بسیاری از اختلافات و جدایی‌ها را برطرف می‌کند، تأکید کرد: موفقیت ما در جریان مبارزه با کرونا در حدی بوده که حتی اروپا در برنامه‌های خود از برنامه های ما الگو می‌گیرند.
حجت الاسلام بابایی ادامه داد: به این دلیل که خانواده های ما مذهبی هستند و صحبت مسئولان را به عنوان یک واجب شرعی برای خود می‌دانند توانسته الگویی برای دیگر کشورها باشند.
وی متذکر شد: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب نیز در سخنرانی روز نیمه شعبان فرمودند مردم ایران واقعا خوب عمل کردند امید است با رعایت همه مسائلی که از طرف ستاد ملی مبارزه با کرونا تعیین می‌شود شاهد برطرف شدن این مشکل در آینده بسیار نزدیک باشیم.
انتهای پیام/۱۳۵/ ۱۴/ ۴