رئیس فدراسیون کشتی در دیدار با شهردار بیرجند:

توان ارتقای کشتی در خراسان جنوبی وجود دارد/ لزوم کمک به احداث خانه کشتی در بیرجند

دبیر گفت: توان ارتقای کشتی در این استان وجود دارد که با ایجاد زیرساخت‌های مناسب می‌توانید با سایر استان‌ها رقابت کنید.

به گزارش خاورستان به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بیرجند، صبح امروز رئیس فدراسیون کشتی کشور همراه با مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی و اعضای هیأت کشتی استان در دفتر شهردار بیرجند حضور یافتند.
شهردار بیرجند در این دیدار با اشاره به این‌که رئیس فدراسیون کشتی چهره شاخصی است که باعث سربلندی کشور بوده، از حضور وی در شهرداری بیرجند تقدیر و تشکر کرد.
محمدعلی جاوید، بیرجند را شهری با پیشینه علمی و فرهنگی بسیار بالا دانست و گفت: دریافت برند پاکیزگی این شهر، نشأت گرفته از فرهنگ شهروندان است.
وی افزود: شورای شهری همدل و همراه در این دوره از فعالیت شورا و شهرداری کمک بزرگی در اجرای پروژه‌های مختلف بوده است.
شهردار بیرجند با اشاره به افزایش بودجه شهر خاطرنشان کرد: در بخش بوستان‌ها، هفته‌گذشته نهمین بوستان شهر با حضور استاندار خراسان جنوبی افتتاح شد.
جاوید افزود: در هر بوستانی که احداث شده مهم‌ترین قسمت آن زمین‌های ورزشی بوده که در این راستا در حال حاضر بوستان کاج با ۱۲ زمین ورزشی استاندارد برای بانوان و آقایان در حال بهسازی و احداث است.
وی همچنین برای هرگونه همکاری با هیئت کشتی استان اعلام آمادگی کرد.
رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند نیز در این دیدار گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر بیرجند وظیفه خود می‌داند که در زمینه توسعه ورزش کشتی در حد امکان این هیأت را حمایت و همکاری کند.
ابراهیم تقی‌زاده با اشاره به این‌که اعضای هیأت کشتی، تیم موفقی هستند افزود: شهر بیرجند چندین برند شاخص دارد که تمیزترین شهر کشور، دارابودن دومین جایگاه در زمینه شاخص‌های علمی بعد از یزد و داشتن بزرگترین شاخص تحصیلی کشور با توجه به جمعیت آن از برندهای این شهر است.
علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی کشور نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت بالای شهرداری و شورای اسلامی شهر در حمایت تیم‌های ورزشی خصوصا ورزش کشتی گفت: اعتقاد دارم ماحصل کار شهرداری‌ها در این خصوص می‌تواند بسیار مؤثر باشد و در صورت کمک شهرداری‌ها به ورزش کشتی صددرصد اتفاقات خوبی در این زمینه رقم می‌خورد.
وی با بیان این‌که با توجه به کویری‌بودن منطقه، ظرفیت کشتی استان بسیار بالا، بکر و دست نخورده است، افزود: کمک به احداث خانه کشتی در محله شمال شهر بیرجند، خدمت بزرگی به مردم این منطقه و شهر است.
رئیس فدراسیون کشتی اضافه کرد: توان ارتقای کشتی در این استان وجود دارد که با ایجاد زیرساخت‌های مناسب می‌توانید با سایر استان‌ها رقابت کنید.
حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی نیز در این دیدار، توجه به ورزش را توجه به سلامت روحی جامعه دانست و اظهار کرد: شهرداری می‌تواند بحث کشتی را در استان با توجه به ظرفیت‌های موجود به نتایج مطلوبی برساند.
در ادامه نیز عباس سروری رئیس هیأت کشتی استان درخواست‌های خود را مبنی بر حمایت شهرداری از هیأت و احداث سالنی در شمال شهر عنوان کرد.
در پایان نیز لوح سپاس جهت تقدیر از شهردار بیرجند در زمینه رشد و شکوفایی ورزش کشتی در استان توسط رئیس فدراسیون کشتی به شهردار اهدا شد.
انتهای پیام/۴