استاندار خراسان جنوبی:

توجه به مرزنشینان و شهرهای مرزی از برنامه‌های اولویت‌دار خراسان جنوبی

ملانوری گفت: به جهت اهمیت موضوع، توجه به مرزنشینان و شهرهای مرزی از برنامه های اولویت دار استان است.

به گزارش خاورستان، حمید ملانوری روز گذشته در نشست اعضای هیئت مدیره اتحادیه مرزنشینان استان با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: برای ما به عنوان مدیران دستگاه های اجرایی و نمایندگان دولت، مرزنشینان، اقشار بسیار مهمی هستند.
وی با تأکید بر این که سکونت مرزنشینان در مناطق مرزی برای استان امنیت می آورد، ادامه داد: مرز یکی از پیشران های اصلی توسعه استان است و مرز بدون مرزنشین مثل لشکر بی سرباز و سرباز بی تفنگ است.
استاندار به برنامه های استان برای حوزه مرز اشاره کرد و گفت: مشارکت و همکاری مرزنشینان در تحقق این برنامه ها بسیار مؤثر می باشد.
ملانوری با اشاره به مطالبات مرزنشینان خاطرنشان کرد: با توجه به جمعیت مرزنشینان و آمار اعضای اتحادیه مرزنشینان، باید طرح هایی پیشنهاد شود که بتواند به درآمدزایی و خودکفایی اتحادیه بینجامد.
وی تأکید کرد: اتحادیه مرزنشینان می تواند در قالب ستاد توسعه خاوران، چند طرح اقتصادی بزرگ را مبتنی بر ظرفیت های شهرستان های مرزی اجرایی نماید.
به گفته وی؛ عزت و ابهت اتحادیه مرزنشینان به این است که چند کار اقتصادی بزرگ انجام دهد.
استاندار تصریح نمود: طرح تولید روغن لانولین از پشم گوسفند از جمله طرح هایی است که به اتحادیه عشایری سپرده شده و حتی برای خرید سهام آن توسط عشایر، تسهیلات پرداخته ایم.
ملانوری بر همراهی اعضای تعاونی ها و اتحادیه مرزنشینان در تحقق چنین طرح هایی تأکید کرد.
وی با تأکید بر این که ما برای فعال سازی بازارچه های مرزی ، سرمایه گذاری مشترک با تجار افغان را ارائه کرده ایم،گفت:ارتباطات اتحادیه مرزنشینان و ۱۵ تعاونی ذیل آن با تجار افغان می تواند این مسیر را تسهیل نماید.
به گفته وی؛ راه اندازی چند باب کشتارگاه کوچک مقیاس و ورود به موضوع کشتار و بسته بندی گوشت قرمز می تواند با کمترین سرمایه گذاری ها، درآمد زایی خوبی برای مرزنشینان به همراه داشته باشد.
شایان ذکر است: در ابتدای این جلسه اعضای هیئت مدیره اتحادیه مرزنشینان استان از مطالبات خود گفتند.
انتهای پیام/۴