امام جمعه حاجی آباد:

توجه به مناطق مرزی امنیت کشور را تقویت می‌کند

حجت الاسلام مرتضایی‌نیا گفت: اگر بتوانیم مردم را در مناطق مرزی ماندگار کنیم، کشور در امنیت خواهد بود لذا باید برای تقویت روستاها و رفع محرومیت از مناطق مرزی تلاش شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا مرتضایی‌نیا امام جمعه حاجی‌آباد زیرکوه پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح سالن ورزشی روستای افین، اظهار کرد: مردم شهرستان زیرکوه مردمی ولایت‌مدار و انقلابی هستند.
وی با بیان این‌که شهرستان زیرکوه شهرستانی تقریبی است، افزود: مردم این شهرستان با وحدت و اتحاد در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند.
امام جمعه حاجی‌آباد به خشکسالی‌های چندین ساله خراسان‌جنوبی اشاره کرد و گفت: این خشکسالی‌ها مانند زلزله ۲۰ ریشتری است که کمر مردم منطقه را شکسته است.
حجت الاسلام مرتضایی‌نیا به فعالیت‌های قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه اشاره و ضمن تشکر، بیان کرد: اگر به بحث احیای قنوات و مساجد در شهرستان زیرکوه توجه شود بسیاری از کارها انجام خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: توجه به فضاهای ورزشی در این شهرستان به دلیل نیازمندی جوانان به این فضاها بسیار مهم است که خواستار توجه ویژه‌ای به این شهرستان محروم و مرزی هستیم.
امام جمعه حاجی آباد گفت: اگر بتوانیم مردم را در مناطق مرزی ماندگار کنیم، کشور در امنیت خواهد بود لذا باید برای تقویت روستاها و رفع محرومیت از مناطق مرزی تلاش شود.
حجت الاسلام مرتضایی‌نیا عنوان کرد: در شهرستان زیرکوه در بحث زیرساخت‌های سپاه ضعیف هستیم؛ اولین سپاه بعد از استان در شهرستان زیرکوه آغاز به فعالیت کرده اما هنوز ساختمانی برای ناحیه سپاه شهرستان زیرکوه ساخته نشده است.
وی تاکید کرد: برای فعالیت سپاه در شهرستان مرزی باید زیرساخت‌ها کامل باشد. حوزه‌های مقاومت بسیج نیز در این منطقه نیاز به توجه دارد.
امام جمعه زیرکوه خاطرنشان کرد: با توجه محروم بودن ناحیه سپاه زیرکوه از ساختمان و فرسوده بودن ماشین آلات سپاه شهرستان درخواست احداث ساختمان برای ناحیه را داریم چراکه اگر ناحیه دارای ساختمان باشد خیلی از کارها را می‌توان انجام داد.
انتهای پیام/۱۲۷