نبویان:

تورم ، بیکاری و مشکلات اقتصادی ارمغان دولت روحانی برای دولت بعد بود

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: ارمغان دولت آقای روحانی برای دولت آقای رئیسی تورم و بیکاری و مشکلات اقتصادی بود و رهبر معظم انقلاب هم به جای تأکید بر استفاده از تجربیات این دولت بر این نکته تأکید داشتند تجربه این دولت نشان داد که اعتماد به غرب چه ثمراتی دارد.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، گفت: با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع اعضای هیأت دولت گفت: همیشه رئیس و اعضای هیأت دولت در روزهای پایانی کار خود در دوره‌های مختلف با رهبر معظم انقلاب دیدار داشتند و همیشه تأکید رهبر معظم انقلاب بر این بوده که دولت جدید از تجربیات دولت قبل استفاده کند.
وی ادامه داد: اما این بار رهبر معظم انقلاب برخلاف دفعات قبل تأکیدشان بر این بود که تجربه این دولت نشان داد که «اعتماد به غرب کار اشتباهی است» و این یعنی اینکه دولت بعد نباید مثل این دولت ساده‌لوح باشد و فریب غرب را بخورد.
نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار کرد: واقعا این دولت چه چیزهایی را به ارمغان گذاشته بیکاری، تورم شدید، برجام بی‌فرجام و … و در واقع آنچه که تحویل دولت بعد داده می‌شود سرزمین سوخته‌ای است که مشکلات آن تا چند سال بعد هم دامن‌گیر کشور خواهد بود.
نبویان خاطرنشان کرد: آقای روحانی در حالی دولت را به آقای رئیسی تحویل می‌دهد که ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه و ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار میلیارد تومان بدهکاری بانکی دارد. علاوه بر این دولت آقای روحانی با انتشار اوراق مشارکت چندصد هزار میلیارد تومان بدهی برای دولت باقی گذاشته که سررسید این اوراق از نیمه سال ۱۴۰۰ آغاز می‌شود و بودجه‌ای که آقای روحانی آن را مصرف کرده اصل و سود آن را باید دولت آقای رئیسی پرداخت کند.
وی اظهار کرد: ای کاش مشکلات اقتصادی و معیشتی دولت آقای روحانی با اتمام کار دولت به پایان می‌رسید و خساراتی که به کشور از نظر اقتصادی زده شده بود و در همین حد باقی می‌ماند نه اینکه ثمرات آن ماه‌ها و سال‌های بعد را هم تحت تأثیر قرار دهد.
فارس
انتهای پیام/۱۲۷