در کمیته برنامه ریزی شهرستان درمیان مطرح شد

توزیع آب در درمیان نیازمند مدیریت صحیح/ مدیران شهرستان فرصت جذب اعتبارات را از دست ندهند

فرماندار درمیان به مشکل کمبود آب شرب در تابستان گذشته اشاره کرد و گفت: از مسئولان آب و فاضلاب استان خراسان‌جنوبی و شهرستان درخواست می‌شود با مدیریت صحیح توزیع آب و ارائه برنامه زمانبندی مشخص برای رفع مشکل آب تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، روز گذشته سومین جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان درمیان با حضور مسئولان این شهرستان برگزار شد.
حسینعلی بخشی فرماندار شهرستان درمیان در این جلسه از اختصاص ۱۰۰ درصدی چهار میلیارد و ۵۰ میلیون تومان اعتبار از محل ردیف‌های ابلاغی برای اجرا و تکمیل پروژه‌های عمرانی به دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌های شهرستان خبر داد.
وی افزود: با اختصاص این اعتبار تاکید می‌شود نسبت به اجرا و تکمیل پروژه‌های تأمین اعتبار شده ضمن نظارت مستمر و ارتقاء کیفیت اجرای پروژه ها با اولویت استفاده از مصالح بومی با کیفیت اقدام شود.
فرماندار درمیان استفاده از ظرفیت بنیاد علوی و تسریع در اجرای پروژه‌ها را مهم دانست و گفت: انتظار ما از ادارات شهرستان بهره‌مندی مردم از این پروژه‌ها تا دهه مبارک فجر امسال است.
بخشی تاکید کرد: ارتقاء کیفیت پروژه‌های ورزشی در حال اجرا در سطح شهرستان مورد انتظار است.
وی با بیان این‌که توجه به مباحث اقتصادی و اشتغال بسیار مهم است، گفت: تاکید می‌شود موانع و مشکلاتی که بر سر راه پروژه‌هایی که جهت اجرایی شدن برنامه‌های اشتغال‌زایی با مشارکت بنیاد علوی وجود دارد بررسی و پیگیری شود.
فرماندار درمیان خاطرنشان کرد: باید جلسات تخصصی جهت سرعت بخشیدن به اجرای پروژه‌های موضوع سند توسعه میان مدت شهرستان درمیان برگزار شود.
بخشی بیان کرد: پیگیری احداث نیروگاه‌های خورشیدی خانگی، توسعه گلخانه و خوشه‌های صنایع دستی در دستور کار ادارات متولی بوده و به سرعت پیگیری شود.
وی به مشکل کمبود آب شرب در تابستان گذشته و اهمیت تأمین آب روستاهایی که هنوز از مجتمع‌های آبرسانی بهره‌مند نیستند اشاره کرد و افزود: مسئولین آب و فاضلاب استان و شهرستان درخواست می‌شود با مدیریت صحیح توزیع آب و ارائه برنامه زمانبندی مشخص جهت عدم مواجهه با این مشکلات و رفع دغدغه مردم در سال آینده تلاش کنند.
حجت الأسلام سعید پور مهدوی مسئول نهاد پیشرفت بنیاد علوی در شهرستان درمیان نیز در این جلسه از واریز مرحله اول اعتبارات پروژه‌های دارای تفاهم نامه با بنیاد علوی به میزان حدود ۳۰ درصد خبر داد و گفت: با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و ضرورت جذب به موقع اعتبارات، خواستار استفاده مدیران ادارات شهرستان از این فرصت طلایی پیش آمده جهت خدمت رسانی بهتر به مردم شهرستان شد.
انتهای پیام/۱۲۷