معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی خبرداد

توزیع بیش از یک‌هزار و ۸۰۰ حلقه لاستیک بین ناوگان باربری و مسافربری/ پیگیر رفع کمبودها هستیم

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی با بیان اینکه تا 17 شهریورماه‌جاری تعداد یک‌هزار و 671 حلقه لاستیک اندازه سنگین و متوسط و همچنین تعداد 142 حلقه لاستیک اتوبوسی توزیع شده است گفت: کمبودها در درست پیگیری است تا رفع شود.

مهدی گرجی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: با توجه به این‌که غالب مشکلات رانندگان باید در سطح ملی پیگیری گردد، بخش عمده آن با پیگیری‌های مستمر توسط سازمان مرتفع گردیده و با توجه به زمان بر بودن، برخی از اقدامات در دست پیگیری است.
وی با بیان این‌که تعیین کرایه بر اساس تن کیلومتر در مرحله ارزیابی نهایی و تصویب است، افزود: در حال حاضر در زمینه توزیع لاستیک کمبودهایی وجود دارد و تثبیت هزینه‌هایی مانند قطعات کامیون‌ها مورد درخواست رانندگان است.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی تصریح کرد: افزایش نرخ حمل بار، انجام بیمه تکمیلی رانندگان، افزایش ضریب حقوقی بازنشستگی رانندگان، توزیع لاستیک نظارتی توسط انجمن‌های صنفی، حل مشکل سوختی رانندگان، شفاف‌سازی نحوه محاسبه و دریافت کمیسیون از رانندگان و برگزاری مستمر کمیسیون‌های مربوط به تخلفات شرکت‌ها از جمله اقداماتی است که برای رانندگان انجام شده است.
گرجی بیان کرد: پیگیری مشکلات مالیاتی رانندگان، توزیع عادلانه بار، پیگیری پرداخت کرایه‌ها و مطالبات رانندگان، رفع برخی مشکلات مربوط به سپهتن، رفع مشکلات ابعاد و اوزان ناوگان، رسیدگی به شکایات رانندگان، پیگیری نارسایی‌های خدمات پایانه‌ها و مجتمع‌های بین راهی، ارسال پیامک اطلاع‌رسانی به رانندگان و پیگیری تغییر سامانه اعلام بار پایانه بیرجند از دیگر اقدامات در دست انجام است.
وی با بیان این‌که به استناد سیستم کارت هوشمند تعداد ناوگان باری تا پایان مردادماه سال جاری چهار هزار و ۳۱۸ دستگاه است، عنوان کرد: تعداد رانندگان ناوگان باری استان تا پایان مردادماه سال جاری هشت هزار و ۷۴۰ نفر است.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی با بیان این‌که تا ۱۷ شهریورماه‌جاری تعداد یک‌هزار و ۶۷۱ حلقه لاستیک اندازه سنگین و متوسط و همچنین تعداد ۱۴۲ حلقه لاستیک اتوبوسی توزیع شده است، گفت: بنابراین براساس برآورد انجام شده نیاز استان به میزان ماهیانه دو هزار تا دو هزار و ۵۰۰ حلقه لاستیک است که کمبودهایی در این زمینه در جهت تأمین وجود دارد که در دست پیگیری توسط مراجع ذیربط است.
انتهای پیام/ ۱۳۵/ ۱۴/ ۴