در قالب طرح همای رحمت انجام شد؛

توزیع بیش از یک‌هزار پرس غذای گرم و سبد غذایی بین نیازمندان و ایتام دو شهرستان خراسان‌جنوبی

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی از پخت و توزیع یک‌هزار پرس غذای گرم میان نیازمندان منطقه حسین آباد شهرستان زیرکوه خبر داد و گفت: همچنین در شهرستان فردوس 64 سبد غذایی بین خانواده‌های ایتام نیازمند توزیع شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، احمد بخشی معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران، بیان کرد: طرح همای رحمت در راستای تامین معیشت نیازمندان در ماه مبارک رمضان همچون سال های پیشن اجرایی شده و به همت اعضای داوطلب خانه هلال منطقه حسین آباد در شهرستان زیرکوه از ابتدای ماه مبارک رمضان تا‌کنون یک‌هزار پرس غذای گرم طبخ و میان نیازمندان این منطقه توزیع شده است.
وی افزود: هزینه تهیه مواد اولیه این غذاها توسط خیرین خانه هلال حسین آباد تامین شده تا در روزهای سخت شیوع ویروس کرونا بتوانیم یاری رسان ایتام و نیازمندان باشیم.
معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی بیان کرد: در شهرستان فردوس نیز داوطلبان هلال احمر با کمک یک خیر نیکوکار ۶۴ سبد غذایی بین خانواده‌های ایتام و نیازمند توزیع کردند که ارزش ریالی این بسته‌ها در مجموع ۲۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بوده است.
بخشی عنوان کرد: برای هر بسته غذایی یک کیسه برنج و دو عدد مرغ در نظر گرفته شده و ارزش ریالی هر سبد غذایی حدود ۳۵۰ هزار تومان بوده است.
وی ضمن قدردانی از نیکوکارانی که همواره یاری‌گر هلال احمر برای کمک به نیازمندان هستند، گفت: از مردم نوع دوست و خیر خواستاریم همچون گذشته ما را در امر کاهش آلام محرومین همیاری کنند‌.
معاون داوطلبان جمعیت هلاا احمر خراسان‌جنوبی اظهار کرد: خیران علاوه بر مراجعه به ۱۱ شعبه جمعیت هلال احمر در سطح استان برای اهدای کمک‌های نقدی و غیرنقدی، می‌توانند از ظرفیت ۹۰خانه‌ هلال واقع در روستاهای استان برای کمک به نیازمندان استفاده کنند.
انتهای پیام/۱۲۷