مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی مطرح کرد

توزیع بیش از ۱۰ هزار بسته فرهنگی در بین دانش آموزان تحت حمایت خراسان جنوبی

در آستانه سال تحصیلی جدید با مشارکت و همراهی مردم خیر و نوع دوست استان ۱۰ هزار و ۵۰۰ بسته تحصیلی در بین دانش آموزان تحت حمایت در سطح استان توزیع شد.

به گزارش خاورستان، به نقل از سایت خبری کمیته امداد رضا سلم آبادی،مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۱۰ هزار ۵۰۰ بسته تحصیلی برای دانش آموزان نیازمند تحت پوشش کمیته امداد استان تهیه شده و بر اساس برنامه ریزهای صورت گرفته تا قبل از بازگشائی مدارس در بین دانش آموزان تحت حمایت توزیع خواهد شد.
سلم آبادی با اشاره به اینکه جشن عاطفه ها امسال همانند سنوات گذشته در دو مرحله در شهریورماه و دهه اول مهر ماه برگزار می شود افزود: در مرحله اول این جشن با کمک خیرین بخشی از نیازهای سال تحصیلی دانش آموزان را تامین شد و امیدواریم ۱۰ مهرماه مرحله دوم جشن عاطفه ها که در مدارس استان برگزار می شود شاهد مشارکت دانش آموزان در کمک به دانش آموزان نیازمند باشیم.
وی گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته امیدواریم با مشارکت خیران و دستگاه های مختلف هر یک از دانش آموزران حداقل یک بسته تحصیلی را دریافت کنند که این امر نیازمند افزایش سرانه منابع دولتی، کمک های مردم و همکاری موسسات خیریه بود که پیگیری هایی انجام شده است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی وی با بیان اینکه در بسته های تحصیلی برای دانش آموزان مقطع ابتدایی ۱۳ قلم کالا و برای دانش آموزان مقطع متوسطه ۱۲ قلم کالا برای تهیه شده است که تاکنون هشت هزار بسته با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان و با نگاه بر خرید از تولیدات داخل استان به شهرستانهای استان ارسال شده است.
سلم آبادی با بیان اینکه همچنین تاکنون سه هزار بسته تحصیلی با کمک خیرین و موسسات خیریه تهیه و توزیع شده است، افزود: در صورت انعقاد تفاهم نامه با قرارگاه جهادی امام رضا (ع) سه هزار بسته دیگر تهیه خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی اظهار کرد: ۱۰ هزار و ۷۰۰ دانش آموز در خانواده های مستمری بگیر عادی و معیشت بگیر این نهاد هستند.
وی با بیان اینکه برخی از خانواده ها به صورت کمک های مقطعی و موردی دریافت می کنند، افزود: در مجموع بالغ بر ۱۵ هزار دانش آموز تنها در حوزه کمیته امداد امام (ره) استان هستند.
سلم آبادی اظهار کرد: علاوه بر اهدای بسته های لوازم التحریر به دانش آموزان نیازمند تحت پوشش کمیته امداد، مبلغ ۶۰ هزار تومان برای کمک به هزینه خرید سایر نیازهای دانش آموز به حساب سرپرست خانوار وایز می‌کنیم.
وی با بیان اینکه کمک های فرهنگی در کاهش فقر و محرومیت خانواده ها نقش موثری دارد، اظهار کرد: از مردم شریف استان خواستاریم همچون گذشته با کمک های خود، لبخند مهر را بر لب های دانش آموزان بنشانند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی اظهار کرد: پیش بینی می شود سرجمع کمک های دولتی، مردمی،خیرین و موسسات خیریه در تامین بسته های تحصیلی دانش آموزان نیازمند امسال به چهار میلیارد تومان برسد.
انتهای پیام/۱۲۷