فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی خبر داد

توزیع بیش از ۱۸ میلیارد تومان کمک مومنانه در مرحله دوم گام دوم/ بیش از ۳۲ هزار بسته معیشتی توزیع می شود

سردار قاسمی گفت: برآورد ما این است در مرحله دوم گام دوم کمک مومنانه در استان خراسان جنوبی تاکنون 18 میلیارد و 400 میلیون تومان کمک جمع آوری شده است که توزیع می شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در مراسم آغاز مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در خراسان جنوبی که در حسینیه جماران بیرجند برگزار شد، گفت: جمع آوری کمک های مومنانه توسط نهادها ادامه دارد و در مرکز استان هماهنگ و برابر سامانه کمیته امداد توزیع می شود.
وی افزود: بخشی که در گام اول باقی مانده بود، در مرحله اول گام دوم توزیع شد.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: در این مرحله موضوع تحصیل دانش آموزان مورد نظر است
سردار قاسمی افزود: تعداد ۴۴ هزار ۱۶۹ بسته معیشتی ساماندهی شده که در این مرحله توزیع می شود که ۱۷۶۵۱ بسته توسط سپاه پاسداران، ۱۶۳۲۴ کمیته امداد، ۳۱۷۵ اوقاف، ۳۰۰۰ بنیاد علوی، ۱۰۵۰ بهزیستی، ۷۰ هلال احمر، ۳۰۰ خیریه امام علی(ع)، ۵۶۹ نیروی انتظامی، ۳۰مرکز آموزش مرزبانی، ۱۵۰۰ تیپ سپاه، ۵۰۰ مرزبانی تهیه شده است.
وی اظهار کرد: در موضوع جهیزیه که محور مرحله اول گام دوم بود، ۳۸۰ سری توزیع شد و در مرحله دوم ۹۳ سری جهیزیه توزیع می شود که ۱۶ سری توسط سپاه پاسداران و ۷۷ سری توسط کمیته امداد تهیه شده است.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: ۲۴۱۲ کارت هدیه شامل توسط سپاه ۴۱۲ کارت و ۲۰۰۰ کارت توسط بنیاد علوی تهیه شده که توزیع می شود.
سردار قاسمی افزود: در خصوص پوشاک و کفش ۴۰۶۴ بسته شامل ۶۱۲ بسته توسط سپاه، ۴۵۲ بسته کمیته امداد و سه هزار بسته توسط مجمع خیرین مدرسه ساز تهیه شده که توزیع می شود.
وی اظهار کرد: در خصوص اطعام با غذای گرم آن چه با ما هماهنگ شده، ۳۸۰ هزار مورد است و در این مرحله ۴۳۹ هزار و ۵۲۵ توزیع می شود.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: ۱۳ هزار و ۸۴۵ کیلوگرم گوشت گوسفندی تهیه شده که توزیع می شود.
سردار قاسمی افزود: در خصوص لوازم التحریر، ۳۲۵۱۵ بسته تهیه شده که توزیع می شود که ۴۳۲۷ بسته توسط سپاه پاسداران، ۸۰۰۰ کمیته امداد، ۱۸۸ اوقاف،۲۰۰۰۰ مجمع خیرین مدرسه ساز و ۲۵ بسته توسط هوافضای سپاه تهیه شده است.
وی اظهار کرد: در خصوص وام، ۵۵۹ وام قرض الحسنه در این مرحله اعطا می شود.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: ۱۴ هزار و ۷۵ بسته نان در این مرحله توزیع می شود.
سردار قاسمی افزود: برآورد ما این است در مرحله دوم گام دوم کمک مومنانه در استان خراسان جنوبی تاکنون ۱۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان کمک جمع آوری شده است که توزیع می شود.
وی اظهار کرد: از افراد و نهاهایی که قول می دهند و عمل نمی کنند، انتطارم داریم به قولشان عمل کنند.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: نیاز نیست بسته ها از یک مکان توزیع شود بلکه انتطار داریم افراد و نهادها، لیست را در اختیار ما قرار دهند تا دوباره کاری نشود.
انتهای پیام/۴