سرپرست سازمان صمت خراسان‌جنوبی خبر داد

توزیع ماسک ارزان قیمت در خراسان‌جنوبی/ تامین روزانه ۱۰ هزار ماسک در استان

جرجانی از آغاز توزیع ماسک ارزان قیمت از روز جاری در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، عباس جرجانی سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به مصوبه هیات دولت مبنی بر تامین ماسک ارزان قیمت برای مردم، توزیع این کالا در مرکز استان آغاز شده تا با توجه به الزامی شدن استفاده از ماسک، خرید و استفاده از آن برای عموم مردم امکان پذیر و در دسترس باشد.
وی افزود: روزانه بطور متوسط ۱۰ هزار ماسک سه لایه در استان تامین و در فروشگاه‌‌ها و مراکز منتخب و معرفی شده از سوی اتاق اصناف استان با اولویت توزیع در مراکز تجمعی و پر تردد شهر عرضه می‌شود که در صورت افزایش تقاضا این تعداد از هفته آینده افزایش خواهد یافت.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی با بیان این‌که قیمت مصوب هر عدد ماسک ۱۳۰۰ تومان تعیین شده، گفت: در راستای انجام مسئولیت اجتماعی از سوی واحدهای تولیدی و صنفی و به منظور ترغیب مردم به استفاده از ماسک، قیمت این کالا در هفته جاری پائین‌تر از قیمت مصوب و به مبلغ یک هزار و ۱۰۰ تومان که قیمت تمام شده این کالا می‌باشد عرضه خواهد شد.
جرجانی عنوان کرد: این ماسک‌ها در ۴ واحد صنعتی داخل استان تولید می‌شود و وزارت صمت نیز قرار است با تامین پارچه مورد نیاز واحد‌های تولیدی ماسک در کشور، ضمن افزایش تولید و عرضه ماسک، هزینه تمام شده تولید این کالا را تعدیل کند.
وی خاطر نشان کرد: در صورت تامین پارچه، ظرفیت تولید ماسک در استان نیز چند برابر خواهد شد.
انتهای پیام/۱۲۷