در آستانه دهه امامت و ولایت؛

توزیع ۱۰۰۰ بسته غذایی در بین نیازمندان به همت بنیاد آبشار عاطفه ها/ ۴۵۰۰ مهرجو تحت پوشش خدمات

خانم الوانی گفت: در آستانه دهه امامت و ولایت؛به همت قرارگاه محرومیت‌زدایی بنیاد خیریه آبشار عاطفه‌های کشور بیش از هزار بسته غذایی بین نیازمندان خراسان‌جنوبی توزیع می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سیما الوانی مدیر امور شعب بنیاد خیریه آبشار عاطفه‌های خراسان‌جنوبی امروز در رزمایش توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان خراسان‌جنوبی که در مسجد محمدرسول الله(ص) بیرجند برگزار شد،اظهار کرد: آنچه مسلم است آن است که دین مبین اسلام اهمیت زیادی برای کمک به همنوعان قائل است و انجام رزمایش هایی این چنینی هم دارای جنبه معنوی و هم دارای جنبه انسانی است.
وی کمک رساندن به افراد نیازمند واقعی و آبرومند را یکی از اهداف رزمایش کمک های مومنانه دانست و افزود: بر کسی پوشیده نیست که خیرین نقش بسیار مهمی در تداوم کمک های مومنانه دارند، چرا که اگر خیرین نباشند تامین هزینه این نوع رزمایش ها به سختی امکان پذیر خواهد بود، پس استفاده درست و مناسب از ظرفیت خیرین و نهادهای مختلف می تواند گام مثبتی در راستای ترویج و اثر بخشی این نوع اقدامات باشد.
مدیر امور شعب بنیاد بین‌المللی آبشار عاطفه‌های خراسان جنوبی گفت: در پنجمین مرحله رزمایش مومنانه یک هزار بسته غذایی تحت عنوان “ضیافت علوی”بین افراد تحت پوشش و شناسایی شده موسسه آبشار عاطفه‌ها در سطح استان، توزیع می‌شود.
الوانی بیان کرد: این بسته‌های غذایی شامل ۸ قلم کالا از جمله برنج، روغن، رب، چای، سویا، تن ماهی، کنسرو لوبیا و ماکارانی و دارای ارزش بیش از ۲۵۰ هزار تومان است.
مدیر امور شعب بنیاد خیریه آبشار عاطفه‌های خراسان‌جنوبی با بیان این‌که بنیاد خیریه آبشار عاطفه‌ها از سال ۱۳۸۹ در خراسان جنوبی تاسیس شده است، تبیین کرد: در حال حاضر، این بنیاد خیریه در سرتاسر استان، حدود ۴ هزار و ۵۰۰ نفر مهرجو را زیر پوشش دارد.
الوانی از فعالیت تعداد ۲۲ شعبه از بنیاد خیریه آبشار عاطفه‌ها در سطح استان خبر داد و ابراز کرد: در حال حاضر، سه شعبه فعال در شهرستان بیرجند شامل ساختمان امور شعب خیریه، شعبه ایتام و درمان و شعبه عام مشغول به فعالیت هستند.
وی ضمن اشاره به ارائه خدمات متعدد توسط بنیاد خیریه آبشار عاطفه‌ها به جامعه هدف،گفت: این بنیاد خیریه، خانوارهای کم‌توان مالی را زیر پوشش خدمات مالی، بهداشتی، درمانی، آموزشی و معیشتی قرار می‌دهد و همچنین اعطای جهیزیه به زوج‌های واجدالشرایط،از مهمترین برنامه‌های این بنیاد خیریه است.
الوانی با اشاره به این مطلب که بنیاد خیریه آبشار عاطفه‌های کشور با بیش از دو دهه فعالیت بزرگترین بنیاد بین المللی با ۸۳۰ شعبه در استان‌های کشور افتخار خدمات رسانی به محرومین و نیازمندان را عهده‌دار است،یادآور شد: این خیریه دارای بیش از ۲۲ شعبه و نمایندگی در شهرستان‌ها و بخش‌های استان خراسان‌جنوبی است.
وی گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ بسته مواد ضدعفونی و بهداشتی و یک هزار و ۷۰۰ لیتر مایع ضدعفونی بین خانواده های کم بضاعف توزیع شده است.
مدیر امور شعب بنیاد خیریه آبشار عاطفه‌های خراسان‌جنوبی در پایان با اشاره به این‌که درحال حاضر، بیش از ۳۲۰ پزشک با این بنیاد خیریه در سطح استان همکاری می‌کنند،متذکر شد:عمده تلاش‌مان آن است‌ که مهرجویان بیمار علاوه بر بیماری‌شان نگرانی دیگری نداشته باشند.
انتهای خبر/۷