رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی خبر داد

توزیع ۷ هزار و ۲۶۲ بسته معیشتی و بهداشتی در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی

هنری گفت: توزیع کمک‌های مومنانه مرحله سوم در خراسان جنوبی با اولویت طرح شهید حاج قاسم سلیمانی است.

به گزارش خاورستان، مهدی هنری دبیر کمیته حمایتی قرارگاه شهید حاج قاسم سلیمانی خراسان جنوبی در دومین جلسه این کمیته گفت: تاکنون ۲ هزار و ۲۳۰بسته معیشتی به ارزش ۵۸۰ میلیون تومان و ۵ هزار و ۳۲ بسته بهداشتی با اعتبار ۷۵ میلیون تومان در قالب طرح شهید سلیمانی بین بیماران نیازمند و افراد آسیب پذیر در محلات توزیع شده است.
مهدی هنری افزود: همچنین با کمک ستاد اجرایی فرامین امام (ره) ۲ هزار بسته بهداشتی برای توزیع آماده شده و از طریق مجمع خیران جهادی و محرومیت زدایی خراسان جنوبی نیز ۲۰ هزار ماسک تامین که در قالب این طرح توزیع خواهد شد.
وی گفت: به منظور اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی برای مدیریت بیماری کرونا به صورت محله محور و در قالب تفاهم وزارت بهداشت با سازمان بسیج مستضعفین، پنج کمیته در قرارگاه استانی پیش بینی شده است.
هنری با بیان اینکه تاکنون ۱۴۰۰ نفر در قالب ۴۰۹ تیم حمایتی در این طرح ساماندهی شده و در محلات مشغول به فعالیت هستند گفت: برای اجرای این طرح، تیم‌های حمایتی در مساجد و پایگاه‌های بسیج محله سازماندهی شده اند که از ظرفیت گروه‌های جهادی جغرافیا محور و محله محور برای این تیم‌ها استفاده شده است.
وی یکی دیگر از وظایف کمیته حمایتی را تعیین نیاز‌های مردم در قرنطینه معکوس دانست و گفت: تامین نیازمندی‌های فرد پرخطر مانند خرید مایحتاج از طریق این تیم‌ها انجام می‌شود.
دبیر کمیته حمایتی قرارگاه شهید حاج قاسم سلیمانی استان خراسان جنوبی گفت: همچنین تعیین محل نقاهتگاه و قرنطینه در هر شهرستان را نیز این کمیته پیگیری می‌کند.
هنری افزود: همچنین تاکنون هفتاد کپسول اکسیژن در اختیار هلال احمر استان است که به مردم امانت داده می‌شود.
دبیرخانه کمیته حمایتی قرارگاه شهید حاج قاسم سلیمانی در بسیج سازندگی خراسان جنوبی مستقر است و مردم و خیران می‌توانند کمک‌های خود را در اختیار کمیته حمایتی استان و کمیته‌های شهرستانی قرارگاه دهند.
انتهای پیام/۳