مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی مطرح کرد

توزیع ۱۶۶ میلیارد تومان کمک مومنانه در خراسان‌جنوبی

هنری گفت: تمام خدمات ارائه شده در نهضت کمک مومنانه در خراسان‌جنوبی از ابتدا تاکنون ۱۶۶ میلیارد تومان است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی و مسئول دبیرخانه ستاد استانی نهضت کمک مومنانه خراسان‌جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به تاکیدات مقام عظمای ولایت مبنی بر برگزاری نهضت کمک مومنانه، در ماه شعبان سال جاری در استان این نهضت بزرگ آغاز به کار کرد و در بازه‌های زمانی مختلف تاکنون چندین مرحله از این رزمایش بزرگ در سطح استان برگزار شده است.
وی افزود: در ادامه مراحل قبلی نهضت کمک مومنانه که حماسه و موج امید را در جامعه ایجاد کرد و موجب همدلی بین نهادها،دستگاه های اجرایی،گروه های جهادی و اقشار بسیج و آحاد مردم گردید، اجرای مرحله سوم از گام سوم نهضت کمک مومنانه در دهه فجر انقلاب اسلامی و با استفاده از ظرفیت تمامی نهادهای خدمت رسان، دستگاه های اجرایی، گروهای جهادی و اقشار مختلف بسیج و آحاد همیشه در صحنه مردمی در جهت هم افزایی و ارائه خدمات هرچه بهتر در زمینه اشتغال شروع به کار خواهد کرد.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: با تشکیل کمیته‌های ذیل گام سوم نهضت کمک مومنانه از جمله کمیته تهیه و توزیع سبد معیشتی، کمیته آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد که وظیفه شناسایی زندانیان جرایم غیر عمد و پیگیری از دستگاه‌های ذیربط و خیرین در جهت آزاد سازی آنها را دارد، کمیته بهداشت و درمان کار شناسایی بیماران کرونایی، آموزش و قرنطینه و توزیع بسته های بهداشتی بین بیماران را انجام می دهد، کمیته اشتغال در جهت شناسایی و حمایت از افراد آسیب دیده از بیماری کرونا فعالیت می کند، آموزش و پرورش لوازم التحریر و کمک آموزشی با هدف شناسایی و حمایت از دانش آموزان نیازمند و تجهیزات آموزش مجازی کار را دنبال می کند، کمیته ازدواج آسان و تامین جهیزیه کار شناسایی زوجین نیازمند و محروم و تهیه و توزیع تجهیزات از دستگاهها و نهادها و خیرین را انجام می دهد و کمیته مسکن با شناسایی افراد نیازمند و حمایت در ساخت و تعمیر مسکن نیازمندان با کمک دستگاه‌های کمک رسان و خیرین اقدام به فعالیت می کند که تاکنون به لطف خدا خدمات قابل توجهی به هم استانی‌ها ارائه شده است.
هنری عنوان کرد: از جمله خدمات ارائه شده در زمینه تهیه و توزیع سبد معیشتی از ابتدای آغاز نهضت کمک مومنانه تا کنون ۳۳۹ هزار سبد معیشتی، ۱۴ هزار دست کفش و لباس، چهار هزار عدد لوازم زندگی، ۶ هزار کارت هدیه، یک میلیون و ۸۰۰ هزار عدد غذای گرم، ۸۸۵ هزار قرص نان و ۱۸۵ هزار کیلوگرم گوشت قربانی توزیع شده است که جمعاً ارزش این خدمات ارائه شده به بیش از ۱۲۱ میلیارد تومان می‌باشد.
مسئول دبیرخانه ستاد استانی نهضت کمک مومنانه در خراسان‌جنوبی عنوان کرد: در عرصه بهداشت و درمان نیز مبلغ ۳ میلیارد تومان در تهیه بیش از ۹۶ هزار بسته بهداشتی و برای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر دارو و تجهیزات پزشکی هزینه شده است.
وی اظهار کرد: در راستای ازدواج آسان از ابتدای آغاز کمک مومنانه در استان تاکنون یک هزار و ۷۵۰ سری جهیزیه به ارزش ۱۷ میلیارد تومان و ۴۴ مورد اقلام موردی به ارزش ۷۰ میلیون تومان توزیع شده است.
هنری به آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد در راستای رزمایش نهضت کمک مومنانه اشاره کرد و گفت: از ابتدای آغاز نهضت کمک مومنانه در استان تاکنون ۸۳ زندانی جرایم غیر عمد با مبلغ بیش از ۱۱ میلیارد تومان آزاد شده‌اند.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: در کمیته آموزش و پرورش نیز در زمینه توزیع لوازم التحریر بیش از ۶۸ هزار بسته، ۱۱۰۰ عدد تبلت و وسایل کمک آموزشی و به بیش از ۲۶ هزار نفر ساعت خدمات آموزشی ارائه شده است. که ارزش خدمات ارایه شده در این عرصه مبلغ ۱۴ میلیارد تومان است.
وی ارزش تمام خدمات ارائه شده از ابتدا تاکنون را ۱۶۶ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: در بحث پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به متقاضیان تاکنون بیش از ۷ هزار و ۷۰۰ فقره وام به ارزش ۵۵ میلیارد تومان در زمینه های اشتغال، مسکن، رفع مایحتاج زندگی، افراد و مشاغل آسیب دیده از کرونا و … اعطا شده است.
انتهای پیام/۱۲۷