معاون سیاسی، امنیتی و سیاسی استانداری خراسان‌جنوبی‌:

توسعه آموزش در خراسان‌جنوبی درگرو بهره‌بری از ظرفیت‌ همه دستگاه‌ها و نهادها است

خوش‌خبر گفت: اگر از همه توان 100 درصدی آموزش و پرورش استفاده کنیم باز هم برای توسعه استان در حوزه آموزش باید از ظرفیت‌های سایر دستگاه‌ها و نهادها بهره ببریم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ناصر خوش‌خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌جنوبی صبح امروز در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی، اظهارکرد: آموزش و پرورش یکی از مؤلفه‌های اثربخش در حیات اجتماعی‌ کشور است.
وی با اشاره به این که همه نظام‌های سیاسی دنیا به نوعی تحت تأثیر آموزش و پرورش هستند، افزود: به میزان پویایی آموزش و پرورش باید انتظار موفقیت نسل آینده در مسئولیت‌های آتی را داشته باشیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌جنوبی گفت: امیدواریم در ظرف زمانی معین و با دستور العمل‌های مشخص شورای آموزش و پرورش را در خراسان‌جنوبی برگزار کنیم.
خوش خبر تصریح کرد: آموزش و پرورش در خراسان‌جنوبی مشکلات و مسائل خاص خود را دارد و با ارتباط گیری با شهرداری و شورای شهر می‌توان از ظرفیت زمین‌های شهرداری به نحو احسن بهره‌برداری کرد.
وی به ساخت ساختمان اداری آموزش و پرورش در سایت اداری اشاره کرد و گفت: پیشرفت ۵۵ درصدی ساختمان اداری آموزش و پرورش مطلوب است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: اگر ساختمان جدید اداره کل آموزش و پرورش ساخته و مجموعه اداری از ساختمان قبلی نقل مکان کند در واقع چند کلاس درس آزاد خواهد شد.
وی افزود: برای اینکه زمین مجاور ساختمان در حال ساخت آموزش و پرورش به این سازمان اختصاص پیدا کند نیاز به بررسی دقیق‌تر دارد چرا که در حال حاضر این زمین متعلق به اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است و باید در کمیسیون ماده پنج مورد بررسی قرار گیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و سیاسی استانداری خراسان‌جنوبی‌ گفت: اگر از همه توان ۱۰۰ درصدی آموزش و پرورش استفاده کنیم باز هم برای توسعه استان در حوزه آموزش باید از ظرفیت‌های سایر دستگاه‌ها و نهادها بهره ببریم.
خوش‌خبر با اشاره به این‌که حضور خیرین در استان مانند عمر است و اگر از دست برود دیگر بر نمی‌گردد، تصریح کرد: اینکه فرد خیر و نیک اندیشی برای ساخت مدرسه اعلام آمادگی‌کند ولی در استان زمین مشخص شده‌ای نداشته باشیم تا برای ساخت در اختیار او قرار بدهیم بسیار نامطلوب است.
وی یادآور شد: مدارس شبانه‌روزی به واسطه اینکه امکانات و فرصت‌های بیشتری را در اختیار دانش آموز قرار می دهند از مطلوبیت بیشتری برخوردار هستند و تجمیع امکانات در یک جا خروجی خوبی خواهد داشت.
انتهای پیام/ ۱۳۲