امام جمعه موقت بیرجند:

توسعه دیپلماسی اقتصادی با نگاه انقلابی فعال شده است/لزوم هوشیاری نسبت به جریان نفاق

امام جمعه موقت بیرجند گفت: امروز با نگاه اصیل و دقیق انقلابی و اسلامی، توسعه دیپلماسی اقتصادی در کشورهای همسایه فعال شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان،  حجت الاسلام مهدی رحیم آبادی امروز  در خطبه های نماز جمعه اظهار کرد: برای رسیدن به قله همه خوبی ها و نعمت ها باید در جامعه بشری حاکمیت اسلامی تشکیل شود و این را پیامبر اسلام برای آخرین بار در جریان غدیر فرمودند و خداوندی متعال تأکید فرمود که « اَلْیوْمَ أکْمَلْتُ لَکُمْ دینَکُمْ وَ أتْمَمْتُ عَلَیکُمْ نِعْمَتی».

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه حکومت اسلامی دو رکن رهبر الهی و مردم دارد که وقتی با هم پیوند خوردند حاکمیت به وجود می‌آید، گفت: اغلب آموزه‌های دینی ما را به ولی امر معصوم(ع) و عادل پیوند می‌زنند و در نقطه مقابل دشمن زخم خورده ای که می داند اگر پیوند جریان ولایت با امت قطعی شود به اضمحلال و نابودی کشیده می‌شوند تمام برنامه آنان برای سست کردن این پیوند است.

وی با اشاره به اینکه اگر مردم با ولایت پیوند بخورند در همه عرصه‌ها برکات بسیاری نصیب ما می شود و آسیب‌پذیری ما کاهش می‌یابد، ادامه داد: پیوند با ولایت و شناخت دشمنان جریان امامت و ولایت بسیار مهم است که باید مورد توجه باشد.

حجت الاسلام رحیم‌آبادی با بیان اینکه قرآن می‌فرماید دشمنان شما سه گروه کفار، منافقین و مشرکین هستند، عنوان کرد: پیامبر اسلام در روایتی فرمودند که «من از مؤمنین بر امتم بیم ندارم؛ از مشرکین هم بر امتم بیم ندارم. خدا مؤمن را به موجب همان ایمانش، باز می دارد؛ یعنی ایمان مؤمن، به او اجازه نمی دهد که خطری برای اسلام به وجود بیاورد. مشرک هم چون متظاهر به شرک خودش است، خدا به همین موجب، او را می کوبد. آن که من از او بر شما بیمناکم، منافق است که زبانش دانا و متظاهر است و به خیر و اسلام می چرخد؛ بلکه همه تظاهراتش، تظاهرات اسلامی است؛ اما دلش به سوی دیگران است».

وی با اشاره به اینکه خطر جریان نفاق فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در کمین است، بیان کرد: مشکل همه انبیاء و اولیای الهی همین جریان بوده که تا امروز هنوز به خوبی برای ما تبیین نشده است و جریان نفاق بزرگترین ضربه ها را به اسلام زدند.

امام جمعه موقت بیرجند به کودتای نرم جریان نفاق پس از رحلت پیامبر اسلام(ص) اشاره کرد و افزود: جریان نفاق همچنان ادامه دارد که باید در جامعه تبیین شود چون منافقان همیشه بزدلانه متکی به جریان کفر خارجی هستند.

وی با اشاره به خطر نفوذ جریان نفاق و لزوم هوشیاری امت اسلامی در این زمینه، تصریح کرد: شناخت جریان نفاق آنقدر مهم است که خداوند در آیات قرآن این جریان را هشدار داده است و  توصیه شده که هر هفته در رکعت دوم نماز جمعه سوره منافقون قرائت شود.

حجت الاسلام رحیم‌آبادی با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و امام خمینی(ره)، بیان کرد: تمام زندگی حضرت برای همه ما پیام و تعالی دارد و واجب است سرگذشت حضرت زهرا(س) و ائمه اطهار(ره) را مطالعه کنیم و بزرگترین درس و تأکید بی‌بی دو عالم بر مسئله حاکمیت اسلامی است که فدای آنان شد و پیوند ناگسستنی با ولایت امیرالمومنین(ع) داشت.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه امروز حاکمیت اسلامی مورد نیاز جامعه است، گفت: در این زمینه با جهاد تبیین و روشنگری باید نقش ‌آفرینی کنیم.

وی افزود: امروز جریاناتی که نمی‌تواند در مقابل ملت بایستند به تهدید و تخریب‌های نرم خود ادامه می دهند الحمدالله امروز در سه قوه مسئولان انقلابی داریم که با نگاه اصیل انقلابی و اسلامی توسعه دیپلماسی اقتصادی در کشورهای همسایه فعال شده است اما افراد غرب‌گرا در رسانه‌ها حمله می‌کنند و فریاد از دست رفتن استقلال می دهند! باید حواسمان جمع باشد که در فضای مجازی گول این انسان‌های سست عنصر را نخوریم.

حجت الاسلام رحیم‌آبادی در ادامه بیان کرد: سیلی بسیار سخت جریان مقاومت یمن بر چهره اماراتی های متصل به استکبار جهانی جای تبریک و شکرگزاری دارد  و این درس های است که ملت های دیگر از شهدای ما گرفتند و امیدواریم بزودی جریان مقاومت به اوج قله خودش برسد.

امام جمعه موقت بیرجند در پایان به دغدغه دولت برای انتصاب مسئولان، گفت: توقع مردم از مسئولان این است که مراقبت شود این امانت به هیچ وجه تحویل مهره های جریان نفاق و نفوذ نشود تا ملت از مشکلات فعلی به سرعت عبور کنند.

انتهای پیام/۱۰