استاندار خراسان جنوبی مطرح کرد

توسعه روستاها در سایه توجه ویژه نظام جمهوری اسلامی

معتمدیان گفت: در سایه توجهات نظام جمهوری اسلامی، توسعه روستاها به خوبی رقم خورده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در مراسم بهره‌برداری از ۱۵ طرح هادی در سطح روستاهای استان که به صورت پایلوت در روستای مزگ بیرجند انجام شد،گفت: در سایه توجهات نظام جمهوری اسلامی، توسعه روستاها به خوبی رقم خورده است.
وی افزود: در ۴۱ سال گذشته با رویکرد ویژه نظام به مناطق روستایی، تلاش‌های قابل توجهی صورت گرفته و این اقدامات در خراسان‌جنوبی نسبت به شاخص‌های کشوری از توسعه خوبی برخوردار بوده است.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در حوزه تأمین برق و آبرسانی به روستاها ، جزو معدود استان‌های هستیم که از این نوع پیشرفت برخورداریم.
معتمدیان عنوان کرد: با توجه به سیاست گذاری‌های دولت یازدهم و دوازدهم، در حوزه گازرسانی نیز شاهد اتفاقات درخوری هستیم که از آن جمله گازرسانی به ۳۰۰ روستا در استان است به نوعی که در حال حاضر همه روستاهای زیر ۱۰ خانوار خراسان‌جنوبی از نعمت گاز برخوردار شده‌اند.
وی ادامه داد: کلنگ گازرسانی به ۶۰۰ واحد صنعتی نیز در استان زده شده و بدون تردید نقش مؤثری در افزایش تولید خواهد داشت.
استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: در بحث فرستنده‌های دیجیتال و شبکه‌های ارتباطی و مخابراتی نیز با وجود کم تراکم بودن و‌ وسعت زیاد استان، طی ۲ سال گذشته ۹۶ درصد استان از ظرفیت دیجیتال برخوردار شده‌اند.
معتمدیان با تشریح اقدامات دولت در کشور، تأکید کرد: در حالی که در سخت‌ترین شرایط اقتصادی ناشی از تحریم‌های ظالمانه قرار داریم، دولت اقدامات مؤثری در راستای محرومیت زدایی از مناطق مختلف به ویژه در خراسان‌جنوبی انجام داده است.
وی افزود: اقدامات و تلاش‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در این مدت قابل تقدیر است به طوری که در یک سال اخیر فقط ۱۰ هزار واحد مسکونی اقشار کم درآمد را با مشارکت کمیته امداد امام خمینی( ره )به سر انجام رسانده است.
استاندار خراسان جنوبی گفت: ساخت ۶ هزار واحد مسکونی شهری نیز از دیگر اقدامات دولت در خراسان‌جنوبی است که در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر با تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی بلاعوض و ۵۰ میلیون تومانی قرص الحسنه انجام خواهد شد و امیدواریم به زودی شاهد افتتاح آن در استان باشیم.
انتهای پیام/۱۲۷