مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی مطرح کرد،

تولید بیش از ۱۵ هزار محتوا در حوزه فضای مجازی/ فعالان فضای مجازی مانند ابتدای دفاع مقدس با سلاح شخصی به جنگ دشمن می‌روند

رضایی گفت: با استفاده از شبکه فعالان فضای مجازی و ظرفیت مردمی و ارزشی بسیج در تولید محتوا بیش از 15 هزار محتوا در طول سال با موضوعات مختلف تولید شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سجاد رضایی مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در جشنواره ابوذر و آیین تجلیل از برگزیدگان فضای‌مجازی و رسانه‌ای خراسان‌جنوبی با بیان این‌که این سومین جشنواره ابوذر است که در خراسان جنوبی برگزار می شود، گفت: آثار ارسال شده به این جشنواره در مرکز استان داوری و به جشنواره کشوری ابوذر نیز ارسال می‌شود.
وی گفت: سال گذشته ۱۵۰ اثر به این جشنواره ارسال شد که امسال ۴۴۰ اثر دریافت شده است که رشد قابل توجهی دارد.
مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان‌جنوبی بیان کرد: مجاهدان سایبری فضای مجازی نیز در چهار محور شبکه سازی، تولید محتوا، آموزش سواد رسانه، پایش و فناوری اطلاعات شناسایی شدند و در هشت شهرستان جشنواره مجاهدان سایبری ویژه فعالان برتر برگزار کردیم و برترین های شهرستانی امروز در جشنوراه استانی حضور دارند.
رضایی خاطرنشان کرد: در سازمان فضای مجازی دستورات امام خامنه‌ای و آیت‌الله عبادی که دغدغه ویژه‌ای در حوزه فضای مجازی و تولید محتوای سالم و بومی دارند مورد تاکید قرار گرفته است و در این راستا شبکه سازی خوبی با این ایده که هم‌چنان که بسیج حقیقی در پایگاه های مقاومت بسیج داریم پایگاه های مجازی نیز داشته باشیم، صورت گرفته است.
وی اظهار کرد: باید شبکه‌ای از فعالان فضای مجازی بسیج و بسیج مجازی در پایگاه‌های مقاومت بسیج از دورترین نقاط مرزی تا مرکز استان از پایگاه‌هایی که زیرساخت اینترنت دارد، شکل بگیرد.
مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان‌جنوبیخاطرنشان کرد: سال گذشته شروع اولیه حضور فعال در فضای مجازی را داشتیم و امسال این شبکه به سطح پایگاه‌های مقاومت بسیج نیز کشانده شده است.
رضایی تصریح کرد: در حال حاضر حضور قدرتمند از فعالان فضای مجازی بسیج در حوزه‌های تخصصی محتوا، انتشار، سواد رسانه‌ای و موضوعات فنی شبکه‌سازی شده است و بستر بزرگ برای انتشار و ظرفیت‌سازی در فضای مجازی وجود دارد.
وی بیان کرد: با استفاده از شبکه فعالان فضای مجازی و ظرفیت مردمی و ارزشی بسیج در تولید محتوا ورود پیدا کردیم به طوری که بیش از ۱۵ هزار محتوا در طول سال با موضوعات مختلف با بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها شکل گرفته است.
مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان‌جنوبی با بیان این‌که فعالان فضای مجازی در بخش‌های مقدماتی، نیمه‌حرفه‌ای و حرفه‌ای محتوا تولید می‌کنند، افزود: در بخش نیمه‌حرفه‌ای و حرفه‌ای، مرکز تخصصی تولید محتوا فضای مجازی بسیج با استفاده از ظرفیت فعالان فضای مجازی و متخصصان این موضوع بیش از دو هزار اثر را امسال در قالب گرافیک، موشن، مستند و ویدئو تولید کرده‌اند.
گره‌ها توسط مردم باز می‌شود
رضایی گفت: از ابتدای انقلاب هر جا گره‌ای ایجاد می‌شد با حضور بصیرگونه مردم این گره‌ها باز می‌شد که در فضای مجازی بسیج نیز از حضور مردم در گره‌گشایی بهره گرفته شده است.
وی با بیان این‌که برای افزایش سواد رسانه‌ای، آموزش‌های تخصصی با استفاده از ظرفیت کلاس‌های آنلاین و مجازی صورت گرفته است، افزود: ۲۰ هزار نفر در موضوعات مختلف به صورت مجازی، آنلاین، موضوعی و حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، آموزش‌های تخصصی و همه‌جانبه دریافت کرده‌اند.
مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: با ورود فعالان فضای مجازی به شبکه بزرگ فضای مجازی دستاوردهای خوبی رقم خورد که این فعالیت‌ها، تنها بخشی از فعالیت‌های فعالان فضای مجازی بسیج است.
شباهت فضای مجازی با دوران دفاع مقدس
رضایی تصریح کرد: فضای مجازی که اکنون توسط پیام‌رسان‌های خارجی مدیریت می‌شود، انسان را یاد روزهای ابتدای دفاع مقدس و هجوم رژیم بعثی به شهرهای خوزستان می‌‌اندازد.
وی ادامه داد: اکنون در بستر فضای مجازی مانند روزهای ابتدای جنگ که صدام آمده بود که بماند، پیام‌رسان‌های خارجی با هدف جنگ آمده‌اند که بمانند و فکر و ذهن مردم را از آن خود کنند و هدفشان این است که فرهنگ غربی بر این انقلاب بماند.
مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: اگر آن زمان بچه‌های بسیجی و مردم خوزستان با سلاح‌های شخصی در برابر تانک‌ها و توپ‌ها ایستادگی کرده و توانستند تمام تخلیات دشمن را در همان روزهای اول مدفون کنند، اکنون بچه‌های فعال فضای مجازی با سلاح‌های شخصی و گوشی‌های هوشمند شخصی خود در برابر هجوم ناباورانه دشمن در فضای مجازی ایستاده‌اند.
رضایی خاطرنشان کرد: هم‌چنان که مجاهدت‌ها در زمان جنگ خاموش و بی‌ادعا بود، اکنون نیز فعال فضای مجازی بی‌ادعا و خاموش در برابر این سیل ناباورانه و فرهنگ غربی در بستر پیام‌رسان‌های خارجی ایستادگی کرده‌اند.
وی یادآور شد: اگر آن زمان بنی‌صدر خائن ایده‌ای داشت که زمین بدهیم و زمان بخریم، اکنون نیز برخی با همان دید خائنانه زمین فضای مجازی می‌دهند تا زمان در قدرت ماندن را بخرند و این سیاست در بستر فضای مجازی، تمام فرهنگ ناب اسلامی محمدی را آلوده می‌کند.
مسئول بسیج رسانه خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: باید از مجاهدت‌های خاموش فعالان فضای مجازی که یک تنه در این فضا در برابر دشمنان دفاع می‌کنند، تشکر کرد.
رضایی افزود: در مقابل این اخلاص و مجاهدت‌ها نمی‌توان ارزش‌گذاری داشت و تنها باید اجر جهاد طلب کرد.
وی یادآور شد: امروز فعالان برتر فضای مجازی را گردهم جمع کردیم تا بگوییم از زحمات و ایستادگی شما در مقابل دشمن قدردانی کرده و با فراهم‌کردن فضا کاری کنیم که به فرموده امام خامنه‌ای دشمن را از این فضا دور کنیم.
انتهای پیام/۵/ ۱۱/ ۴