نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛

تولید ثروت و ارزش‌افزوده بیشتر، با علم‌آموزی در دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای/ روز تأسیس مدرسه شوکتیه برای روز بیرجند پیشنهاد شده است

خسروی گفت: پرداختن به علم در دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای، تولید ثروت و دارای ارزش‌افزوده بیشتری است چراکه در کنار علم، مهارت‌آموزی هم می‌کند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح طرح های عمرانی دانشگاه فنی و حرفه ای بیرجند، اظهارکرد: امام هشتم در روایتی فرمودند: “خداوند رحمت کند کسی که امر ما را زنده کند”، یعنی کلام ما را بشنود و به دیگران بگوید، مردم وقتی محاسن کلمات ما را بشنوند، از ما تبعیت می کنند.
وی افزود: با اتکا به این جمله امام رضا(ع)؛ می گویم که دانشگاه و علم محور خوشبختی یا بدبختی یک جامعه است، در واقع اگر توجه به دانشگاه و علم آموزی در جامعه ای باشد، آن جامعه خوشبخت و اگر نباشد آن جامعه بدبخت است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همانطور که در این خصوص پیامبر اکرم(ص) فرمودند که “خیر دنیا در بهره وری علمی است، اما اگر جهل حاکم باشد مردم محروم خواهند بود” و امیرالمومنین(ع) هم در تعبیری فرمودند که “علم قدرت می آورد و اگر کسی از آن برخوردار باشد بر دنیا تسلط پیدا می کند اما اگر کسی این قدرت را پیدا نکند، دیگران بر او سلطه پیدا خواهند کرد”.
خسروی با تاکید بر اینکه یقینا است، گفت: اما پرداختن به علم در دانشگاه فنی حرفه ای، یک تولید ثروت و دارای ارزش افزوده بیشتری است، چرا که در کنار علم، مهارت آموزی هم می کند.
وی افزود: قطعا وقتی که مهارت و تجربه در کنار علم قرار می گیرد، هم توسعه با سرعت بیشتری رخ می دهد و هم ارزش افزوده بیشتری ایجاد می شود. به همین دلیل باید از فرصتی که به برکت انقلاب و خون شهدا پیش آمده استفاده کنیم.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت ها اگر بتوانند در مسائل علمی استعدادها را پیدا کنند و هم افزایی شود، خداوند هم به این پیگیری ها و تلاش ها، برکت خواهد داد.
خسروی در این جلسه به گلایه عده ای از همکاران دانشگاه فنی حرفه ای و نگرانی آنها از نقص بحث تطبیق و نداشتن جایگاه و هویت آموزشی، اشاره کرد.
وی یادآور شد: یکی از شاخصه های اصلی بیرجند شاخصه های فرهنگی این شهر است، بطوری که برای انتخاب روزی به نام بیرجند در تقویم جمهوری اسلامی، روز تاسیس مدرسه شوکتیه بیرجند پیشنهاد شده است که این موضوع نشان می دهد که جایگاه فرهنگ در بیرجند یک جایگاه ویژه است.
انتهای پیام/۷