کارشناس مسائل سیاسی :

توهین میر حسین موسوی به شهدا شرم آور است / اصلاح طلب ها موضع خود را مشخص کنند

موسوی نژاد با بیان اینکه توهین میر حسین موسوی به شهدا و شهید همدانی شرم آور است،گفت؛ اصلاح طلب ها باید موضع خودشان را در قبال بیانیه روشن کنند.

سید مصطفی موسوی نژاد کارشناس مسائل سیاسی در خصوص توهین میر حسین موسوی به خبرنگار خاورستان گفت: اتفاق عجیبی که افتاد ایشان سال ها سکوت کاملی داشته و به لحاظ خبری هم خیلی رسانه ای پیگیر ایشان نبود.

به گفته مصطفی موسوی نژاد یک زمانی یک عده ای با کاسبی حصر رای جمع می کردند اما آن ها هم مشاهده کردند خریداری وجود ندارد بی خیال شدند.

وی افزود: خیلی وقت است که یادی هم از میر حسین موسوی نمی شود از سال ۸۸ که در حصر هستند الان نزدیک به ۱۳ سال است که به انزوای خبری رسیده بودند و به نظر می آید با این بیانیه صادر شد بیشتر به دنبال این بود که خود را به سر خط خبرها برگردانند.


وی این بیانیه را هر چند در آن محتوای مشمئز کننده ای وجود داشت یک اتفاق مثبت دانست و افزود: این بیانیه باعث می شود که تکلیف خیلی ها روشن شود اصلاح طلب ها باید موضع خودشان را در قبال بیانیه روشن کنند.

به گفته فعال حوزه سیاست  مقابل آن دیده شده سران اصلاحات مثل خاتمی و بسیاری از چهره های سلبریتی اصلاحات اقدام به سکوت کردند و راجع به  تایید و  رد بیانیه صحبت نکردند.

موسوی نژاد اظهار داشت: اگر می خواستند تایید کنند یک طیف عظیم از هوادارانشان سقوط می کند و در مقابل حاکمیت هم باید هزینه می دادند و حاضر نبودند که هزینه بدهند.

به گفته وی  اگر رد می کردند یک بخشی هر چند اندک اما بخش تندرو اصلاحات را از دست می دادند و بخشی از هویت خودشان را هم از دست می دادند به خاطر همین حاضر به رد هم نبودند و لذا به نظر باید افراد را مجبور کنیم  که در مقابل بیانیه موضع خودشان را روشن بیان کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: نکته بعدی واقعا شرم آور است به خاطر یک نقطه نظر سیاسی که با شهید همدانی در یک حوزه ای داشتیم بیایم به چهره شهدا چنگ بزنیم .

به گفته موسوی نژاد  بیانیه ناراحت کننده ای و  تلخی بود و حتی بسیاری از افرادی که با سردار سلیمانی اتفاق نظر های عمیق سیاسی داشتند بعد از شهادت ایشان به احترام این انسان بزرگوار که به شهادت رسیده بسیاری از اتفاق نظرهای سیاسی را کنار گذاشتند و برای ایشان ادای احترام کردند.

وی ادامه داد:  اما متاسفانه مشاهده شده برای سرداری عزیزی مثل شهید همدانی عزیز به خاطر اختلاف سیاسی در ایامی بعد از شهادت ایشان عبارت تلف شدن را به جای شهید شدن را به کار ببریم.

توهین به شهدا پذیرفتنی نیست

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: این اتفاق منزجر کننده است و خیلی اتفاق بدی است و به نظرم خلاف مناعت طبع و خلاف ادب و احترام یک ایرانی است که برای یک شهید که حالا اختلاف نظر سیاسی وجود داشته و فتنه ای که خودشان در سال۸۸ به راه انداخته اند و این شهید توانسته مقابله کند این طور به چهره شهید توهین کنیم و به شهید اهانت کنیم .

به گفته موسوی نژاد به هیچ وجه این موضوع در فرهنگ ایرانی و فرهنگ اسلامی پذیرفته نیست و لذا این اقدام به طور قطع محکوم  است و باعث خواهد  شد که به خود این فرد هم آسیب وارد شود هم به لحاظ اینکه بخشی از هوادارانشان ریزش خواهد کرد و هم به نظرم یک سقوط آزاد معنوی بود که ایشان با سرعت بیشتری این سقوط آزاد را طی خواهند کرد .

فرار رو به جلو

این فعال حوزه سیاسی ادامه داد: به این اقدامات در واقع گفته می شود فرار رو به جلو ایشان باید بابت اقدامات ننگین در سال ۸۸ پاسخگوی مردم می بود اما فرار رو به جلو می کند و به بقیه تهمت می زند و به بقیه بی احترامی می کند.

موسوی نژاد ادامه داد: ایشان باید بابت آن ضربات سنگینی که بر پیکره مردم و جمهوری اسلامی در سال ۸۸ وارد کرد یک انتخابات و یک جشن باشکوه را تبدیل به یک اغتشاش چند ماهه کرد و باعث شد که بسیاری از تحریم های اقتصادی به بهانه اختلاف نظر حاکمیت و مردم ایران در واقع وارد شود و بر ایران تحریم های اقتصادی سنگینی وضع شود اینها مواردی است که باید ایشان پاسخ گو باشند .

به گفته وی آن زمان میر حسین موسوی مورد عفو و رحمت حاکمیت قرار گرفتند البته باید اعدام می شد چون حکم قطعی ایشان اعدام بود با این که مورد عفو حاکمیت قرار گرفت اما نمک خورد و نمکدان را شکست .

وی افزود: متاسفانه مثل این انسان ها در تاریخ کم نبودند و تمام هم نخواهند شد اما آن چه باقی می می ماند آن است که اینها درس هایی خواهد شد برای تاریخ خواهند شد.