رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مطرح کرد

تکذیب فوت دو نفر مبتلا به کرونا در بیرجند

دهقانی فیروزآبادی گفت: شایعه مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر فوت دو نفر مبتلا به کرونا در بیرجند صحت ندارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد دهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که از روز گذشته در فضای مجازی مطرح شده در مورد فوت دو نفر از هم استانی‌ها است با این مضمون که نمونه تست کرونا برای این دو نفر ارسال شده و پاسخ مثبت بوده اما اعلام نمی‌شود.
وی افزود: حقیقت موضوع این است که دو نفری که درمورد آنها صحبت می‌شود یک نفر خانم جوانی بود که چند روز پس از سزارین با علائم درگیری مغزی به بیمارستان ولی عصر (عج) بیرجند مراجعه کرد و بستری شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: این خانم توسط بنده و متخصصان عفونی نیز وزیت شد و به هیچ عنوان علائمی از نظر بالینی و آزمایشگاهی شک به کرونا در وی وجود نداشت و اصلا برای این بیمار آزمایش کرونا ارسال نشده و به هیچ عنوان بحث کرونا مطرح نبوده است.
دهقانی عنوان کرد: مورد دوم بیماری بود که مشکلات کلیوی و خونی داشت و با علائم تنفسی به بیمارستان مراجعه داشت که برای این بیمار نیز نمونه تست کرونا ارسال شد اما قبل از اینکه پاسخ آزمایش ارسالی اعلام شود بیمار فوت کرد.
وی خاطرنشان کرد: امروز که جواب تعدادی از نمونه‌های ارسالی استان از تهران به دست ما رسید جواب تست مشکوک به کرونا برای این بیمار منفی اعلام شد. یعنی این بیمار به دلیل بیماری زمینه‌ای که داشته فوت کرده است نه به دلیل ابتلا به ویروس کرونا.
انتهای پیام/۱۲۷