طی مراسمی؛

تکریم و معارفه استاندار خراسان‌جنوبی برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه استاندار خراسان جنوبی برگزار و حمید ملانوری به عنوان استاندار جدید استان معرفی شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، امروز مراسم تکریم و معارفه استاندار خراسان جنوبی با حضور معاون سیاسی وزیر کشور، دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد. در این مراسم از زحمات محمدصادق معتمدیان قدردانی و حمید ملانوری شمسی به عنوان استاندار جدید خراسان جنوبی معرفی شد.
ابراهیم تقی‌زاده رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند در این مراسم، خطاب به حمید ملانوری استاندار جدید خراسان جنوبی، اظهار کرد: استان خراسان‌جنوبی مهد پرورش مفاخر و بزرگان زیادی است.
وی با بیان این‌که استان خراسان‌جنوبی دارای مردمانی انقلابی و ولایتمدار است، حال که آهنگ توسعه استان آغاز شده باید با مشارکت همه ادامه پیدا کند.
رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند با بیان اینکه توفیق خدمت در جوار امام هشتم(ع) نتیجه تلاش های معتمدیان در خراسان جنوبی است، گفت: تلاش برای تخصیص بودجه‌ها در مناطق کم برخوردار و تلاش در کاهش محرومیت‌ها از جمله خدمات معتمدیان در خراسان جنوبی است.
تقی‌زاده عنوان کرد: توجه به احداث مسکن روستایی، اجرای پروژه مجتمع‌های آبرسانی و محورهای مواصلاتی از دیگر تلاش های استاندار سابق است.
وی اظهار کرد: امیدواریم با استفاده از خرد جمعی و مشارکت دستگاه‌های اجرایی این اقدامات توسط استاندار جدید خراسان جنوبی ادامه داشته باشد.
محمدحسین زینلی مدیرعامل کارخانه کویر تایر و نماینده حوزه اقتصادی خراسان‌جنوبی نیز در این مراسم اظهار کرد: در سال ۱۳۹۲ که سال اول ریاست جهوری آقای روحانی بود رتبه بیکاری در خراسان جنوبی ۱۹ درصد بوده اما با حضور آقای معتمدیان و تلاش‌های صورت گرفته طی دو سال گذشته رتبه بیکاری در خراسان جنوبی به پنج درصد کاهش یافته و رتبه اول و دوم را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: در این مدت کار ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی محرومین در استان آغاز شده و و اجرای هاب شتر، کار در معادن و طرح نهضت گلخانه ای از جمله برنامه‌های مهم انجام شده در استان است.
نماینده حوزه اقتصادی خراسان‌جنوبی بیان کرد: استان خراسان‌جنوبی دارای رتبه نخست امنیت اقتصادی کشور است.
انتهای پیام/۱۲۷