در جریان بازدید استاندار خراسان جنوبی مطرح شد؛

تکمیل استخر و ورزشگاه آزادی بشرویه نیازمند ۲۹۰ میلیارد ریال اعتبار

در بازدید استاندار خراسان جنوبی از پروژه نیمه تمام استخر سرپوشیده و ورزشگاه آزادی بشرویه مطرح شد که این ۲ پروژه جهت تکمیل شدن به اعتباری بالغ بر ۲۹۰ میلیارد ریال نیازمند هستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، دهمین سفر شهرستانی استاندار خراسان جنوبی امروز به شهرستان بشرویه انجام شد. بازدید از مصلای ارسک، نقاط حادثه خیز ارسک – حجت آباد و ورودی روستای کرند و کلنگ زنی معبر جدید ارسک از جمله برنامه‌های این سفر است

همچنین استاندار خراسان جنوبی در این سفر شهرستانی از حوزه‌های علمیه تاریخی و جدید بشرویه بازدید کرد.

قدمت ۴۰۰ ساله حوزه علمیه تاریخی ملاعبدالله تونی بشرویه به عنوان یکی از قدیمی ترین حوزه های علمیه کشور، نشان دهنده دیرینگی مذهب شیعه و علاقه مردم به مسائل مذهبی در شهرستان بشرویه است.

نیاز ۱۱ میلیارد ریالی مرمت حوزه علمیه ملاعبدالله تونی

این حوزه علمیه با زیربنای ۸۹۰ مترمربع از بناهای دوره صفویه است که مرمت آن در اولویت برنامه‌های عمرانی شهرستان بشرویه قرار دارد و این بنای تاریخی در محله میان ده در مجموعه حسینیه مسجد واقع شده است.

مدرسه علمیه شهرستان بشرویه دارای ۱۶ هزار متر مساحت است، که در دو فاز ساختمان سازی پیش بینی شده است و حدود سه هزار و ۵۰۰ مترمربع از زیربنای حوزه علمیه شامل فضای آموزشی، اسکان، خوابگاه و تأسیسات است.

اعتبار مورد نیاز جهت مرمت و بهسازی حوزه علمیه ملا عبدالله تونی بشرویه بالغ بر  ۱۱ میلیارد ریال پیش بینی شده است و با توجه به آسیب های موجود، مرمت اضطراری این بنای تاریخی جز اولویت های اعتباری شهرستان بشرویه محسوب می شود.

در ادامه استاندار خراسان جنوبی با هدف اطلاع از روند پیشرفت فیزیکی پروژه های عمرانی بشرویه از پروژه نیمه تمام استخر سرپوشیده و پروژه چمن مصنوعی مجموعه ورزشی آزادی این شهرستان بازدید کرد.

عملیات اجرایی احداث استخر سر پوشیده شهرستان بشرویه در سال ۱۳۸۶ آغاز شده است و این پروژه با زیربنای هزار و ۴۵۰ مترمربع در مجموعه ورزشی آزادی شهرستان در حال اجرا است. برای احداث این پروژه که در حال حاضر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تاکنون ۳۱٫۵ میلیارد ریال هزینه شده است و تکمیل آن به اعتباری بیش از  ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

همچنین چمن مصنوعی ورزشگاه آزادی بشرویه که در حال حاضر ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، در سال ۹۶ کلنگ زنی شده و میزان اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه تاکنون ۶ میلیارد و ۵۶۷ میلیون ریال است.

فقدان برج نوری، نداشتن سرویس بهداشتی، نبود رختکن، نیاز به تأمين انشعابات آب، برق و غیره از جمله مشکلات این پروژه است که رفع آن ها به اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان نیازمند است.

 

پیشرفت ۶۰ درصدی پروژه سالن مدیریت بحران شهرداری

قناعت در ادامه برنامه های سفر به شهرستان بشرویه از سالن نیمه تمام مدیریت بحران شهرداری نیز بازدید کرد. عملیات اجرایی پروژه سالن مدیریت بحران شهرداری با زیربنای هزار و ۱۰۰ متر مربع در سال ۱۳۸۹ آغاز شده است.

این پروژه در حال حاضر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این سالن نیمه تمام و انجام امور نازک کاری، نصب تأسیسات، نماکاری و … مبلغی بیش از ۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

استاندار خراسان جنوبی در ادامه از پروژه در حال احداث مرکز فرهنگی هنری شهرستان بشرویه بازدید کرد. این پروژه در سال ۱۳۹۷ کلنگ زنی شده است و با مساحت هزار و ۲۰۰ مترمربع در حال احداث می باشد.

اجرای این پروژه تاکنون مبلغ ۲۴ میلیارد و ۴۹۰ میلیون ریال هزینه به همراه داشته و تکمیل آن ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

بازدید از بیمارستان در حال ساخت شهرستان بشرویه

قناعت در ادامه برنامه های سفر یک روزه خود به بشرویه از بیمارستان این شهر بازدید کرد. وی قبل از این و در سفر غيررسمی خردادماه امسال از پروژه در حال احداث بیمارستان بشرویه بازدید کرده بود.

این پروژه با زیربنای ۳ هزار و ۷۰۰ مترمربع و در زمینی به مساحت ۴ هکتار در حال اجراست. برای احداث بیمارستان بشرویه که در حال حاضر ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تاکنون ۴۶ میلیارد تومان هزینه شده و تکمیل آن ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

تکمیل پروژه، تأمین تجهیزات، پیش بینی زمین برای ارتقاء بیمارستان از ۳۲ به ۸۸ تختخوابی و… از اقدامات در دست اجرا در شهرستان است.

گفتنی است گفت‌وگوی بی‌واسطه با مردم، دیدار با خانواده بزرگوار یک شهید و شرکت در مراسم عزاداری و علم‌گردانی از دیگر برنامه‌های سفر استاندار خراسان جنتوبی به شهرستان بشرویه در نظر گرفته شده است.

 

انتهای پیام/۱۰