معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی:

تکمیل فاضلاب بیرجند نیازمند ۸۰ میلیارد تومان اعتبار است

هاشم آبادی گفت: برآورد اعتبار مورد نیاز برای تکمیل شبکه فاضلاب شهر بیرجند حدود ۸۰ میلیارد تومان است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید علی هاشم آبادی معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با بیان این‌که هم اکنون در چهار شهر بیرجند، قاین، سربیشه و فردوس پروژه فاضلاب در دست اجرا است، اظهار کرد: تاکنون ۵۶۶ کیلومتر شبکه جمع آوری و ۳۰ کیلومتر خط انتقال فاضلاب اجرا شده است.
وی با بیان این‌که در هشت ماهه سال جاری با وجود شرایط سخت اقتصادی و شیوع ویروس کرونا ۱۸ کیلومتر شبکه فاضلاب در استان اجرا شده، افزود: این در حالی است که در طول سال گذشته این میزان شبکه فاضلاب اجرا شده بود.
معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی بیان کرد: ۶۲ هزار و ۵۰۰ مشترک در این استان از شبکه فاضلاب بهره‌مند هستند که بیشترین درصد برخورداری مربوط به شهر بیرجند با ۷۶ درصد است.
هاشم آبادی پیشرفت فیزیکی شبکه جمع آوری فاضلاب بیرجند را حدود ۷۵ درصد دانست و اعلام کرد: تصفیه‌خانه فاضلاب بیرجند با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا است و امیدواریم تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.
وی در خصوص تصفیه‌خانه فاضلاب بیرجند، اظهار کرد: تصفیه‌خانه موجود ظرفیت طراحی آن ۱۰ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در شبانه روز بود که این ظرفیت را به ۲۰ هزار مترمکعب افزایش دادیم که تا حدودی پاسخگویی وضعیت موجود است.
معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی گفت: در شهر بیرجند ۱۱ کیلومتر شبکه فاضلاب اجرا شده که از این میزان حدود ۸.۵ کیلومتر مربوط به معابر خاکی مهرشهر بیرجند است.
هاشم آبادی افزود: تلاش می‌شود تا پایان امسال شبکه فاضلاب مهرشهر به طول ۱۵ کیلومتر در معابر و مسیرهای خاکی تکمیل شود.
وی عنوان کرد: در حال حاضر چهار پیمانکار در این منطقه فعال هستند که امیدواریم بتوانیم تا سال آینده شبکه فاضلاب مهرشهر را به اتمام برسانیم.
معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی گفت: برای اتمام بقیه پروژه فاضلاب مهرشهر مناقصه‌ای انجام و ۱۸ کیلومتر باقیمانده به پیمانکار واگذار شده است.
هاشم آبادی خاطرنشان کرد: برآورد اعتبار مورد نیاز برای تکمیل شبکه فاضلاب شهر بیرجند حدود ۸۰ میلیارد تومان است.
انتهای پیام/۱۲۷