سرپرست راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی:

تیم‌های برفروبی و راهداری در محورهای خرسان جنوبی فعال هستند

جلال زاده گفت: با فعال سازی قرارگاه استانی راهداری زمستانی، طی روز های گذشته و امروز راهدارخانه و کیپ راهداری در محورهای مواصلاتی استان فعال است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، اسدالله جلال زاده سرپرست راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: با فعال سازی قرارگاه استانی راهداری زمستانی، طی روز های گذشته و امروز راهدارخانه و کیپ راهداری در محورهای مواصلاتی استان فعال است.
وی افزود: با توجه به بارش برف در گردنه های برف‌گیر استان در پنج شهرستان و بارش باران درچهار شهرستان دیگر ۳۰ درصد راه‌های استان از بارندگی تاثیر پذیرفتند که با تلاش مشترک تیم‌های راهداری و پلیس‌راه استان تردد در تمام محورهای شریانی و اصلی استان بصورت روان برقرار است.
سرپرست راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی بیان کرد: ۲۷ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری و ۵۴ نفر نیروی راهدار با استفاده از حدود ۱۷۰ تن شن و نمک به برفروبی ۳۶۰ کیلومتر از راه‌های استان پرداختند.
جلال زاده عنوان کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده به محض حصول اطمینان از وضعیت محورهای شریانی، برفروبی در سایر راه‌های فرعی و روستایی استان توسط تیم‌های راهداری طی روز جاری و با کمک دهیاران انجام خواهد شد.
وی تأکید کرد: دراین ایام، عملیات برف‌روبی و شن و نمک‌پاشی اجرا می‌شود تا شهروندان عزیز مشکلی در راه‌ها مواصلاتی نداشته باشند و اکیپ‌های راهداری به صورت مستمر در جاده‌ها حضور دارند.
سرپرست راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: شماره تلفن گویای ۱۴۱ و سایت مرکز مدیریت راه‌های کشور به آدرس ir. www.141 و اپیکیشن مربوطه به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی هموطنان برای اطلاع‌رسانی از وضعیت جاده‌های استان است و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۶۱۴۱ نیز جهت ارتباط مستقیم با مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان جهت رسیدگی به شکایات ،انتقادات و پیشنهادات شهروندان عزیز فعال است.
جلال زاده به رانندگان توصیه کرد: باتوجه برودت هوا، برنامه سفر خود را متناسب با شرایط جوی تنظیم نمود و تجهیزات مورد نیاز از جمله زنجیر چرخ و چراغ چشمک زن و جعبه کمکهای اولیه و کپسول اطفاءحریق همراه داشته باشند.
انتهای پیام/۱۲۷