امام جمعه موقت بیرجند:

تیم دیپلماسی ایران باید ضمن رعایت اخلاق با صلابت بیزاری و تنفر ملت ایران را به اروپاییان منتقل کنند

امام جمعه موقت بیرجند گفت: تیم دیپلماسی ایران باید ضمن رعایت اخلاق با صلابت بیزاری و تنفر ملت ایران را به اروپاییان منتقل کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین محمد مختاری امام جمعه موقت بیرجند در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان، اظهار کرد: بیداری عقل، فطرت و رسیدن به ایمان و حقایق دو رکن انسانیت است.
وی افزود: ایمان به خداوند و باور به قیامت یک حقیقت و ضرورت برای سعادت فرد، خانواده و جامعه است.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه مهمترین عنصر استحکام یک خانواده ایمان واقعی است، گفت: بر اساس آموزه‌های قرآن و اهل بیت علیهم السلام، عقل سلیم و تجربه نشان می‌دهد که خانواده کوچکترین اما مهمترین نهاد جامعه است.
حجت الاسلام مختاری تصریح کرد: خانواده به موتور و قلب ماشین زندگی شباهت دارد که اگر اختلال پیدا کند سلامت فرد و جامعه به خطر می‌افتد.
وی ادامه داد: بنابراین اگر خانواده به موقع و بر اساس موازین صحیح، سالم و مستحکم تشکیل شود و بماند باید از مسئولان تا خانواده و خود فرد تلاش کنند تا به موقع و با معیا‌رهای صحیح به چنین خانواده‌ای دست یابیم.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه از دیدگاه قرآن خانواده قرآنی سه ویژگی دارند، عنوان کرد: خانواده باید کانون آرامش باشد و زن و مرد احساس کنند هر نگرانی یا ناراحتی که دارند وقتی وارد خانواده می‌شوند به آرامش می‌رسند.
حجت الاسلام مختاری با اشاره به آیه قرآن، بیان کرد: دومین ویژگی خانواده سالم این است که مرد لباس زن و زن لباس مرد و پوشاننده عیوب همدیگر باشند.
وی با بیان اینکه سومین ویژگی خانواده قرآنی این است که زن و مرد با فرزندآوری و تربیت فرزند صالح دخیره‌ای برای آخرت خود ایجاد کنند، گفت: بنابراین بایستی در جهت تشکیل چنین خانواده‌ای تلاش کنیم.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه مهمترین رکن در ایحاد خانواده‌ای قرآنی ایمان است تأکید کرد: اگر ایمان به معنای واقعی کلمه با باور و عشق فراهم شود بقیه عناصر خود به خود فراهم می‌شوند.
حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه تأثیر ایمان در زندگی سالم تأثیری بی بدیل و بی جایگزین است، ادامه داد: زن و مردی که از ابتدا عشق به خدا در جان و دلشان رسوخ کرده و در زندگیشان آرامش وجود دارد چنین زندگی و خانواده‌ای مایه عزت در دنیا و آخرت هستند.
وی عنوان کرد: ۱۳ هزار شهید نیروی انتظامی و ۲۲ هزار جانباز نیروی انتظامی گواهی بر خدمت صادقانه و جهادی این نیرو است.
امام جمعه موقت بیرجند افزود: ملت شریف ایران حمایت قاطع و خود را در جهت مقابله با هر گونه هرج و مرج در حوزه امنیت اخلاقی و بی بند و باری های غیر مشروع را اعلام می‌دارند و تقاضا دارند که با قاطعیت شهر علم و ایمان را از شر لوس وجود مفسدان اخلاقی تطهیر کنند.
حجت الاسلام مختاری تصریح کرد: انقلاب اسلامی انقلابی مردمی بود و با بصیرت مردمی رژیم طاغوت را کنار زد و در طول ۴۰ سال با بصیرت مردم در مقابل استکبار جهانی ایستاد و در گام دوم نیز به بصیرت مردم نیاز است.
وی با بیان اینکه بایستی بصریت های به روز در اختیار مردم قرار گیرد، ادامه داد: آنچه که مردم را در سالیان گذشته در صحنه نگه داشته بصیرت بوده است و امروز نیز در انبوه امواج مسموم غول رسانه ای فضای مجازی دشمن و گرد و غبارهای تزویر و فریب باز هم بصیرت افزایی مردم را در صحنه نگه خواهد داشت.
امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: بایستی تفکر کنیم که تقابل استکبار با ما در این ۴۰ ساله بر سر چه بوده و از ما چه می‌خواهد؟
حجت الاسلام مختاری ادامه داد: هر ملتی برای رسیدن به تعالی، پیشرفت، امنیت، رفاه و سعادت دنیا و آخرت باید به خوبی برنامه ریزی و تصمیم گیری کند و برنامه‌های خود را اجرا و عملیاتی کند.
وی تأکید کرد: ما باید فرهنگ خود را مشخص کنیم و بر اساس فرهنگ مقصد و نقشه راه خود را تعیین کنیم.
امام جمعه موقت بیرجند افزود: مردم در ادامه مسیر نیاز به اقتصاد و معیشت دارند باید زمینه‌هایی فراهم شود تا راحت به مقصد برسند.
حجت الاسلام مختاری ادامه داد: بر اساس فرهنگ قرآن و اهل بیت علیهم السلام به این نتیجه می‌رسیم که بهترین فرهنگ اسلامی و بهترین مقصد، مقصدی است که قرآن و اهل بیت علیهم السلام برای ما تعیین می‌کنند.
وی متذکر شد: استکبار نمی‌خواهد ما بنده خدا باشیم بلکه می‌خواهد مقصد ما قدرت و لذت های دنیایی باشد.
امام جمعه موقت بیرجند یادآور شد: دشمن پیوسته در تلاش است که القا کند که دعوای ما با او بر سر مسائل هسته ای و موشک است اما دعوای اصلی ما با استکبار بر سر فرهنگ و آرمان‌های اسلامی است بنابراین این مقاصد ایجاب می‌کنند که در مقابل مستکبران بایستیم.
حجت الاسلام مختاری تصریح کرد: بیش از ۱۴۰۰ سال است که امام حسین(ع) را تحسین می‌کنیم که زیر بار ذلت نرفت بنابراین ما نیز به تبعیت از سید و سالار شهیدان جان می‌دهیم و هر گونه تحریمی را تحمل می‌کنیم اما هیچگاه از انقلاب، آرمان‌ها و خون شهدا دست برنمی‌داریم.
وی عنوان کرد: کافری که راه ما را باور ندارد و به دنبال این نیست که ما را از مسیرمان باز دارد اما در مسائل اقتصادی با ما اهل تعامل است و به دنبال گرفتن آرمان‌های ما نیست برای تأمین امکانات مورد نیاز خود با او تعامل می‌کنیم .
امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: مستکبرانی چون اروپا و آمریکا که می‌خواهند کشور ما را مدیریت کنند و این را القا کنند که شما نمی توانید و باید در مسیر ما حرکت کنید سر سازش نداریم و بر اساس ایمان و آرمان‌هایمان با آنها مذاکره نمی‌کنیم .
حجت الاسلام مختاری ضمن تشکر از نه با صلاحب ریاست جمهور به مذاکره با آمریکا، گفت: همانطور که در مذاکرات برجام نیز مشخص شد اروپا نیز مانند آمریکا یک پازل را تکمیل می‌کنند.
وی ادامه داد: بایستی ضمن رعایت اخلاق به آنها بفهمانیم که آن‌ها مردم و مسئولان ما را به بازی گرفتند و به تعهدات خود عمل نکردند.
امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: ریاست جمهوری باید در برخورد با سران اروپایی صلابت امت اسلامی را نشان دهد نه با خنده‌های مستانه طوری نشان دهد که انگار اتفاقی نیفتاده است.
حجت السلام مختاری خاطر نشان کرد: تیم دیپلماسی ایران باید ضمن رعایت اخلاق با صلابت بیزاری و تنفر ملت ایران را به اروپاییان منتقل کنند.
وی با بیان اینکه امروز از اروپاییان نیز گلایه مند هستیم، عنوان کرد: آمریکا هر چه بود آشکار بیان می‌کرد اما اروپا فریبکار است.
امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: هرگز از این تزویر و ریا اروپا نیز نمی‌گذریم چرا که آن‌ها نیز درک ما را به بازی گرفته‌اند.
حجت الاسلام مختاری تصریح کرد: نباید هرگز فریب آن‌ها را بخوریم و روی خوش به آنها نشان دهیم بایستی با آنها برخورد شود تا مأیوس شوند چرا که این در شأن ملت، انقلاب و اسلام نیست و اینگونه عزت انقلاب اسلامی حفظ نمی‌شود .
انتهای پیام/ ۱۳۵