تیم ملی در اندیشه شکار عقابها/ بنفیکا، دومین حریف ایران در اردوی پرتغال

تیم ملی ایران فردا در دومین دیدار تدارکاتی خود در اردوی پرتغال به مصاف صدرنشین لیگ این کشور می رود.

به گزارش خاورستان: شاگردان کارلوس کی روش که به منظور برپایی اردویی ۱۰ روزه اردوی تدارکاتی خود را در کشور پرتغال برگزار کرده اند، فردا و در روز پایانی این اردو برای خاتمه بخشیدن به کار خود یک دیدار تدارکاتی دیگر را برگزار کرده و سپس راهی ایران خواهند شد.
کی روش که به نظر می رسد خیلی به امکانات داخلی کشورمان اعتقادی ندارد پس از اینکه ماندنش در رأس سکان هدایت تیم ملی قطعی شد در فاصله ای تقریباً دو هفته ای توانست اردوی پرتغال را با بهترین امکانات برای حضور تیم ملی در این کشور مهیا کند.
بر همین اساس و پس از اعزام ملی پوشان به این کمپ اروپایی و برگزاری چندین جلسه تمرینی و تاکتیکی در ورزشگاه ملی پرتغال در شهر لیسبون، تیم ملی ابتدا جمعه گذشته به مصاف اشتوریل، یکی از تیم های لیگ برتری پرتغال رفت که این دیدار با برتری ۲ بر صفر شاگردان کی روش همراه بود و سپس پس از پیگیری تمرینات در این کمپ، قرار است برای حسن ختام کار خود در اردوی پرتغال به مصاف بنفیکا، صدرنشین لیگ برتر پرتغال برود.
هرچند که شنیده می شود بنفیکا به احتمال زیاد در این دیدار با تیم اصلی خود به مصاف ایران نخواهد آمد، اما نام این تیم مطرح اروپایی به اندازه کافی می تواند به جذابیت های این مسابقه اضافه کرده حتی در صورتی که از بازیکنان اصلی تیم پرتغالی نیز در میدان خبری نباشد.
*اشنایی با حریف دوم ایران در اردوی پرتغال
باشگاه ورزشی بنفیکا لیسبون یا بنفیکا یک باشگاه ورزشی پرتغالی است که در شهر لیسبون قرار دارد. با وجود این که باشگاه ورزشی بنفیکا در چندین رشته ورزشی حضور دارد و در برخی از آنها بسیار موفق است، اما این باشگاه بیشتر به خاطر وجود تیم فوتبالش شناخته شده‌است.
این باشگاه در ۲۸ فوریه ۱۹۰۴ به رهبری کوسمو دیسمیائو بنیان نهاده شد. تیم فوتبال این باشگاه یکی از تِرِس گرندسها یا سه بزرگ فوتبال پرتغال در کنار پورتو و اسپورتینگ لیسبون است.
بنفیکا با داشتن ۱۴ میلیون هوادار ثبت نام شده یکی از پرهوادارترین تیم های اروپا به شمار می رود، ضمن اینکه تیم فوتبال بنفیکا ۳۴ عنوان قهرمانی لیگ برتر فوتبال پرتغال، ۲۴ عنوان قهرمانی جام حذفی فوتبال پرتغال و ۴ عنوان قهرمانی سوپر جام پرتغال را در کارنامه دارد.
همچنین این باشگاه از بنیانگذاران لیگ برتر پرتغال است و هیچگاه به دسته پایین‌تر سقوط نکرده‌است.
در رقابت‌ها بین‌المللی بنفیکا نخستین و تنها باشگاه پرتغالی برندهٔ جام لاتین است. بنفیکا دو بار جام باشگاه‌های اروپا را در سالهای ۶۱–۱۹۶۰ و ۶۲–۱۹۶۱ فتح کرده‌است و در فصول ۶۲–۱۹۶۳، ۶۵–۱۹۶۴، ۶۸–۱۹۶۷، ۸۸–۱۹۸۷ و ۹۰–۱۹۸۹ نایب قهرمان شد و همچنین در سال ۱۹۸۳ قهرمان جام یوفا شد و در سال‌های ۱۹۶۱ و ۱۹۶۲ نایب قهرمان جام بین‌قاره‌ای شده‌ است.
باشگاه ورزشی بنفیکا لیسبون در رشته‌های فوتسال، هاکی، بسکتبال، والیبال، دو و میدانی، راگبی، سه‌گانه، تنیس روی میز و جودو فعالیت دارد. این باشگاه ورزشی همچنین به عنوان یکی از بزرگترین باشگاه‌های ورزشی در جهان دارای شبکهٔ تلویزیونی اختصاصی خود به نام بنفیکا تی‌وی بوده و وبسایت شبکهٔ اجتماعی به نام اس‌ال‌بی فنس، یک هفته‌نامه به نام اُ بنفیکا و یک دوماه‌نامه به نام میستیکا را در اختیار دارد.
بنفیکا تیم ملقب به عقاب‌ها یا سرخ‌ها با رنگ پیراهن اول قرمز، در پایان هفته هفتم رقابت‌های لیگ برتر پرتغال با ۱۹ امتیاز از ۶ برد و یک تساوی در رده نخست قرار دارد با این حال شاگردان خورخه خسوس در لیگ قهرمانان اروپا خیلی اوضاع خوبی ندارد و در گروه سوم این رقابت‌ها در پایان هفته دوم با دو شکست در قعر جدول این گروه قرار دارد.
اوزه بیو، اسطوره فقید پرتغال طی ۱۵ سال حضور در بنفیکا ۳۰۱ گل برای این تیم به ثمر رسانده است.