رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی:

ثبات در بازار استان با ورود ۴۰ تن روغن/ عرضه و تقاضا قیمت اصلی اقلام را تعیین می کند

جعفری گفت: امروز 40 تن روغن وارد استان خواهد شد و اگر مغازه ای در سطح استان روغن نداشته باشد، با روغنی که امروز وارد استان می شود، مشکلش حل می شود.

مهدی جعفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: هم اکنون هیچ کمبود و مشکلی در تامین اقلام مرغ، تخم مرغ و لبنیات وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه در خصوص روغن هم اصلا کمبودی وجود ندارد، گفت: در ابتدا برای خرید روغن به قیمت قدیم تلاطمی در بازار ایجاد شد، اما اکنون قیمت قدیمی وجود ندارد و هرچه روغن عرضه شود، با قیمت جدید خواهد بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: برای تامین روغن مورد نیاز استان، کارخانجات مشخص شده و امروز ۴۰ تن روغن وارد استان خواهد شد و اگر مغازه ای در سطح استان روغن نداشته باشد، با روغنی که امروز وارد استان می شود، مشکلش حل می شود.

جعفری ادامه داد: این کالا  به جز از فروشگاه های زنجیره ای که روغن مورد نیاز را از کارخانجات خودشان تامین می کنند، در اختیار بقیه اصناف قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه برای آوردن و توزیع روغن مشکلی نداریم، گفت: اکنون هر مباشری که نقدینگی دارد و می تواند روغن جذب کند، می تواند به سازمان جهادکشاورزی مراجعه کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی تصریح کرد: در استان دیگر مشکلی به عنوان کمبود روغن وجود ندارد، بلکه مشکل در حوزه مباشر است. متاسفانه مباشران استان از نظر مالی ضعیف هستند و نقدینگی لازم برای جذب روغن را ندارند.

او یادآور شد: البته این موضوع  به این معنا نیست که چون مباشر نداریم پس روغن در سطح استان توزیع و منتقل نمی شود، خیر؛ بلکه روغن توزیع می شود اما اگر کسی بیشتر از این میزان نیاز داشته باشد، باید درخواست خود را ارائه دهد تا از کارخانجات تامین شود.

جعفری ادامه داد: در واقع هم اکنون به میزان نیاز استان در بحث روغن، مباشر جذب شده و این نیاز درحال تامین است، اما برای روغن مازاد بر نیاز هم آمادگی داریم تا به درخواست مباشران، آن را تامین کنیم.

وی بیان کرد: برای افزایش توان مالی مباشران هم سیاست حمایتی و تامین سرمایه درگردش وجود دارد، اما چون ممکن است سود مباشر را کمتر کند، از آن استقبال نمی شود .

جعفری با اشاره به اینکه خدارا شکر بازار تقریبا به ثبات رسیده و همه کالاها وجود دارد، اظهارکرد:  قیمت های تعیین شده توسط دولت برای کالاهای اساسی، سقف قیمت است، اما این میزان عرضه و تقاضا است که قیمت اصلی این اقلام از جمله مرغ را مشخص خواهد کرد.

 

انتهای پیام/۷