مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی خبرداد؛

ثبتنام بیش از ۱۹۰۰ متقاضی مسکن طرح جوانی جمعیت در خراسان جنوبی

داعی گفت: تاکنون در خراسان جنوبی ۱۹۴۴ نفر برای مسکن در فیلد سه فرزند به بالا؛ طرح جوانی جمعیت ثبتنام کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، وحید داعی مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در اولین نشست خبری پرسمان قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت که با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی و معاون امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی برگزار شد، اظهار کرد: در راستای قانون جوانی جمعیت وظایفی برای راه و شهرسازی تعریف شده است.

وی افزود: ما در حوزه زمین و مسکن تمام ۳۱ شهر خراسان جنوبی را شامل این قانون کردیم.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی بیان کرد: در قانون جوانی جمعیت برای متقاضیان مسکن سه فرزند به بالا فرم ج قرمز به استناد قانون و برای فرزند سوم به بالا سبز میشود.

داعی با بیان اینکه تامین زمین در شهرهای طرح تفکیکی مصوب انجام شده، عنوان کرد: ۱۹ شهر خراسان جنوبی مشمول این طرح میشود.

وی افزود: در هفت شهر خراسان جنوبی زمین شناسایی و الحاق شده و در حال پیاده کردن طرح تفکیکی است که شامل شهرهای اسدیه، آیسک، باغستان، دیهوک، نهبندان و بشرویه میشود.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: در دو شهر ماژان و قهستان هنوز هیچ متقاضی سه فرزند به بالا برای مسکن ثبتنام نکرده است.

داعی بیان کرد: برای شهرهای بیرجند، طبس مسینا و قاین چون محدودیت زمین زیاد است اولویت تخصیص مسکن از واحدهای ساخته شده خواهد بود اگر متقاضی تمایلی به این سه شهر نداشته باشد برای شهرهای مجاور یا شهر زادگاه پدر و در صورت فوت پدر شهر زادگاه مادر پیشنهاد واگذاری مسکن خواهد شد.

وی تصریح کرد: در طرح نهضت ملی مسکن از ۳۱ شهر استان در ۲۹ شهر زمین به صورت ویلایی انفرادی واگذار میشود.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: برای متقاضیان دارای سه فرزند به بالا هم مسکن ویلایی خواهد بود.

داعی خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۹۴۴ نفر برای مسکن در فیلد سه فرزند به بالا ثبتنام کردند.

وی با بیان اینکه بابت زمین هزینه ای از متقاضی دریافت نمیشود، افزود: هزینه دریافت شده بابت آماده سازی زمین است و تسهیلات پرداخت شده در این خصوص دو سال تنفس و ۸ سال تقسیط دارد.

انتهای پیام/۱۲۷