استاندار خراسان‌جنوبی:

ثبت‌نام مردم در سامانه غربال‌گری کرونا تا پایان سال انجام شود

معتمدیان گفت: با همکاری تمام نهادها، باید تا پایان سال طرح ثبت‌نام مردم در سامانه غربالگری بیماری کرونا ، به طور کامل در سطح استان انجام شود.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با تقدیر از تلاش‌های شبانه روزی تمام مدیران به ویژه کادر بهداشت و درمان استان اظهار کرد: ریشه کنی بیماری کرونا در گرو همراهی و همکاری مردم و مسئولین وتبعیت از سیاست های ستاد ملی کروناست.خوشبختانه با فعال شدن کمیته‌های تخصصی، توفیقات خوبی به دست آمده است که باید با تلاش بیشتر، همکاری و هم اندیشی از همه ظرفیت ها و راهکارهای جدید استفاده شود تا به نقطه مطلوب برسیم.
وی افزود: امروز جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا به ریاست رئیس جمهور و با حضور ویدیو کنفرانسی استانداران، معاونین سیاسی و روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد و گزارش خوبی از آخرین وضعیت مدیریت بحران ارائه و سیاست ها نیز توسط رئیس جمهور محترم مطرح گردید.
استاندار خراسان جنوبی با بیان این‌که مبنای کار همه در کشور، تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کروناست، عنوان کرد: کرونا یک موضوع ملی است نه استانی و طبیعی است که باید با تبعیت از سیاست‌های کشور و وحدت رویه، موضوع را مدیریت کنیم.
معتمدیان ضمن تقدیر از اقدامات کمیته اطلاع رسانی استان، بیان کرد: برنامه‌های صدا و سیما از نظر کمی و کیفی مطلوب و اثربخش بوده است؛ در عین حال باید با حضور علما، روحانیون، ورزشکاران، هنرمندان و اقشار تاثیرگذار در صدا و سیمای استانی، مطالب لازم به مردم منتقل شود؛ همچنین باید از ظرفیت پیام رسان صوتی بر روی تلفن‌های ثابت و پیام های متنی در تلفن همراه نیز در راستای اطلاع رسانی هر چه بهتر بهره‌مند شد.
وی اظهار کرد: در خصوص آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی که به مشاغل خرد و دستفروشان وارد می‌شود نیز باید با استفاده از ظرفیت بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، اداره کل تعاون، اداره کل اجتماعی استانداری و… این افراد را تحت حمایت قرار داده و امورات خیریه را سر و سامان و گسترش دهیم.
استاندار خراسان جنوبی همچنین در خصوص گندزدایی اماکن عمومی اظهار کرد: اماکن عمومی مهم و پر رفت و آمد باید احصاء شده و این‌که در چه ساعتی و با چه موادی گندزدایی صورت بگیرد، باید تحت نظارت بوده و متمرکز عمل شود.
معتمدیان گفت: با همکاری تمام نهادها، باید تا پایان سال طرح ثبت‌نام مردم در سامانه غربالگری بیماری کرونا ، به طور کامل در سطح استان انجام شود.
انتهای پیام/۱۲۷