ثبت‌نام مسافران نوروزی در سامانه اسکان آموزش و پرورش خراسان جنوبی لغو شد

با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور رزرو ثبت‌نام مسافران نوروزی در سامانه اسکان آموزش و پرورش خراسان جنوبی تا اطلاع ثانوی لغو شد.

به گزارش خاورستان، این روزها همه جا صحبت از جولان ویروس کروناست و از آغازین روزهای شیوع این ویروس شاهد خدمات و تلاش‌های خالصانه متولیان بهداشت و درمان و تیم‌های درمانی در جای جای ایران اسلامی بودیم.
این افراد بی‌وقفه در صف اول مبارزه با ویروس کرونا، ایثار و فداکاری را سرلوحه کار خود قرار دادند و در این راه بشردوستانه از جان روی برگرداندند و دل در گرو صیانت و حراست از جسم و جان بی شمار انسان‌های مبتلا و دردمند بستند.
بدون شک نقش‌آفرینی پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران‌ سختکوش در درمان بیماران مبتلا و نیز تلاش برای ریشه‌کنی و مبارزه با ویروس کرونا آنقدر ستودنی و والاست که قلم از بیان این جانفشانی‌ها قاصر است.
اما این ویروس در حال گسترش است و مهم‌ترین دستورالعمل برای مقابله با کروناویروس، توسط مردم است و مردم باید در خانه‌ها و شهرهای خودشان بمانند، بهداشت فردی را رعایت کرده و از ارتباطات و حضور در تجمعات، پرهیز کنند.
در همین راستا به دلیل کنترل این بیماری و تاکید موکد مسئولان امر مبنی بر ماندن در منازل رزرو ثبت‌نام مسافران نوروزی در سامانه اسکان آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز لغوشد.
مدیرکل و رئیس ستاد پیشگیری و کنترل بیماری کرونا در آموزش و پرورش خراسان جنوبی در این باره اظهار کرد: ستاد کنترل و پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس در آموزش‌ و پرورش استان پس از آغاز به کار رسمی از ابتدای هفته گذشته همه‌روزه برگزار می‌شود.
محمد علی واقعی از لغو رزرو ثبت‌نام مسافران نوروزی در سامانه اسکان آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد و بیان کرد: تسهیل دسترسی مدارس به تولید مواد ضدعفونی و ضد عفونی مستمر مدارس مهم ترین اقدامی است که در دستورکار قرار دارد.
وی افزود: آشنا سازی سرایداران مدارس با نحوه ضدعفونی کردن محیط مدارس نیز از جمله مواردی است که با مساعدت دانشگاه علوم پزشکی و شبکه‌های بهداشت و درمان استان، همه روزه عملی می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به ارسال آخرین دستورالعمل‌های ضدعفونی کردن مدارس به ۱۲ شهرستان و منطقه استان‌ خاطرنشان کرد: تمرکز بر مدارس نباید باعث غفلت از ساختمان‌های حوزه ستادی شود بنابراین دستورالعمل‌هایی با موضوع اقدامات پیشگیرانه از کرونا تهیه و تدوین و در ادارات اجرایی شده است.
واقعی یادآور شد: آموزش و مشارکت والدین در موضوع پیشگیری از کرونا ویروس از جمله اقداماتی است که توسط اداره انجمن اولیا و مربیان این اداره کل اطلاع‌رسانی و پیگیری می‌شود‌.
وی در بخش دیگری از مشارکت بیش از ۶۵ درصد مدارس استان با ایجاد گروه و کانال در پیام رسانه‌های داخلی در پویش هر گوشی یک کلاس درس خبر داد و تصریح کرد: در ایامی که به مدارس به علت پیشگیری از شیوع و گسترش کرونا تعطیل است اما معلمین متعهد استان با برقراری ارتباط صوتی و تصویری با دانش آموزان لحظه ای از آموزش آینده سازان انقلاب غافل نبوده اند.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی افزود: در این راستا مدارس استان هنرمندانه با برپایی استودیو و ضبط صوتی و ویدیوئی تدریس معلمان در پایه‌های مختلف تحصیلی در اقدامی خودجوش وخداپسندانه فیلم های آموزشی را با کیفیت استاندارد به صورت رایگان برای استفاده عموم دانش آموزان استان در بستر فضای مجازی قرار می‌دهند.
واقعی، خاطرنشان کرد: همزمان با مرکز استان معلمان سایر شهرستان‌ها نیز به پویش هر گوشی همراه یک کلاس درس پیوسته‌ و فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.
انتهای پیام/۴