رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی:

ثبت بیش از ۱۰ هزار تخلف در جاده‌های خراسان‌جنوبی طی هفته گذشته/ ۷ نفر فوت کردند

رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه طی هفته گذشته 10 هزار و180 تخلف رانندگی ثبت شده است، گفت: در مجموع طی این مدت 68 فقره تصادف در جاده‌های استان رخ داده است.

علیرضا رضایی رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: طی هفته گذشته ۴۳ فقره تصادف جرحی در محورهای استان رخ داد که این حوادث ۱۰۱ مجروح بر جای گذاشت.
وی با اشاره به وقوع ۲ فقره تصادف فوتی در این مدت، بیان کرد: در این حوادث رانندگی نیز ۷ نفر جان خود را از دست دادند.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با بیان اینکه در مجموع طی این مدت ۶۸ فقره تصادف در جاده‌های استان رخ داده است، عنوان کرد: از این تعداد ۲۳ فقره تصادف خسارتی بوده است
رضایی با بیان اینکه علت ۶۰ درصد تصادفات عدم توجه به جلو بوده است، گفت: همچنین ۱۵ درصد این حوادث ناشی از عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه تشخیص داده شده است.
وی از وقوع ۵۵ درصد حوادث ترافیکی این مدت در جاده‌های اصلی، بیان کرد: ۴۰ درصد این تصادفات نیز در جاده‌های روستایی و پنج درصد در محورهای فرعی به وقوع پیوسته است.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با بیان اینکه ۴۲ درصد تصادفات طی روز دوشنبه و سه‌شنبه رخ داده است، تصریح کرد: بیشترین ساعات تصادف این مدت نیز در ساعات ۶ الی ۱۴ صبح گزارش شده است.
رضایی همچنین از برخورد پلیس با ۱۰ هزار و ۱۸۰ تخلف رانندگی طی هفته گذشته اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۸۸۴ فقره تخلف حادثه ساز بوده که رانندگان متخلف اعمال قانون شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه در این مدت ۲۹ خودرو و ۳۴ دستگاه موتور سیکلت توقیف شدند، متذکر شد: قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند تا شاهد سفری ایمن و بدون حادثه باشیم.
انتهای پیام/ ۱۳۵