معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی خبر داد

ثبت بیش از ۵ هزار انبار خراسان جنوبی در سامانه جامع انبارها

تهوری گفت: تاکنون بیش از 5 هزار 366 انبار خراسان جنوبی در سامانه جامع انبارها ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی تهوری معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی ظهر امروز در نشست خبری، اظهار کرد: طرح کنترل بازار و خدمات برای جلوگیری از افزایش قیمت های احتمالی با توجه به افزایش قیمت بنزین در سطح استان آغاز شده است.
وی به سامانه ثبت اطلاعات انبارها برای جلوگیری از احتکار کالا اشاره کرد و افزود: این سامانه با هدف مقابله با احتکار راه‌اندازی شده است و انبارها و کالاهایی که در این سامانه ثبت نشده باشند به احتکار مظنون هستند.
معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: در مرحله نخست باید انبارهای ۱۰ قلم کالا شامل برنج، شکر، چای، کنجاله سویا، ذرت دامی، کاغذ چاپ، گندم، جو، روغن موتور و لاستیک در این سامانه ثبت شود.
تهوری با بیان این‌که در مرحله بعدی در این سامانه ۱۰۰ قلم کالای دیگر رصد خواهد شد، تصریح کرد: تاکنون بیش از ۵ هزار ۳۶۶ انبار خراسان جنوبی در سامانه جامع انبارها ثبت شده است.
معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به این‌که ۲۵۰ انبار در سامانه (سماک) موجودی خود را ثبت کرده‌اند، گفت: تمامی تولیدکنندگان و واردکنندگان مکلف به اعلام موجودی خود در سامانه جامع انبارها و اعلام موجودی کالا هستند.
تهوری تصریح کرد: ۲ پرونده تخلف عدم اعلام موجودی در مورد لاستیک و میوه در خراسان‌جنوبی به ارزش ۷ میلیارد ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
تاکید کرد: شهروندان می توانند هر گونه تخلف اعم از گرانفروشی، کم فروشی و تقلب را به سامانه ۱۲۴ معاونت بازرسی سازمان گزارش دهند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.
انتهای پیام/ ۱۳۲/ ۲۳/