ثبت نام بیش از ۸۰۰ نفر در اعتکاف دانشجویی / نبود ظرفیت های کامل در برابر استقبال بی نظیر دانشجویان

مسئول نهاد رهبری دانشگاه بیرجند گفت: بیش از 800 دانشجو در اعتکاف دانشجویی ثبت نام کردند.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری؛ مسئول نهاد رهبری دانشگاه بیرجند در گفتگو با خبرنگار خاورستان؛ اظهارکرد: برای ثبت نام اعتکاف دانشجویی از دهه سوم اسفندماه سال گذشته در سایت ثبت نام فراخوان دادیم اما چون به تعطیلات برخورد، ابتدا دانشجویان استقبال چندانی نداشتند.
وی افزود: مهلت ثبت نام تا ۲۵ فروردین ماه ادامه داشت و ثبت نام حداکثری دانشجویان از نیمه دوم فروردین آغاز شد.
مسئول نهاد رهبری دانشگاه بیرجند گفت: استقبال برای ثبت نام برای اعتکاف به طوری بود که از ظرفیت مساجد تعیین شده هم بالا تر رفت و مجبور شدیم قبل از اتمام ثبت نام، در ۲۳ فروردین پذیرش ثبت نام متوقف شود.
حجت الاسلام جعفری با بیان اینکه بیش از ۸۰۰ دانشجو در اعتکاف دانشجویی ثبت نام کردند بیان کرد: به بخشی از دانشجویان رزروی هم اعلام شد تا به مساجد شهر مراجعه کنند.
وی با اشاره به اینکه مساجد پردیس شوکت آباد، دانشگاه آزاد، دانشگاه علوم پزشکی برای خواهران و مساجد دانشگاه پیام نور و پردیس امیرآباد برای برادران در نظر گرفته شده بود افزود: آمار بالای ثبت نامی ها و کافی نبودن فضا ، مجبور شدیم تا مسجد چهاده معصوم در انتهای خیابان بهشتی هم برای اعتکاف دانشجویی خواهران انتخاب شود.
مسئول نهاد رهبری دانشگاه بیرجند اظهارکرد: برای اعتکاف امسال هزینه دریافتی از دانشجویان ۱۵ هزار تومان است و مابقی هزینه را دانشگاه ها برای دانشجویان خود متقبل شده اند.
حجت الاسلام جعفری از جمله برنامه های اعتکاف دانشجویی را برگزاری مراسم های نماز جماعت، مناجات و نیایش، بیان احکام و همچنین برگزاری مسابقات حفظ قرآن، حلقه های معرفتی با موضوعات امر به معروف و نهی از منکر، ازدواج، مدیح سرایی و … عنوان کرد.
وی با بیان اینکه استقبال دانشجویان از مراسم های معنوی مقل اعتکاف؛ بارقه امیدی در دلهاست که نسل جوان ما به دنبال معنویات هستند گفت: برای پاسخگویی به نیازهای معنوی دانشجویان و جذب بیشتر آنها، باید برای سال های آینده ظرفیت ها و امکانات لازم را فراهم کنیم.
انتهای پیام / ۷