مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد

ثبت نام ۸۱ درصد دانش آموزان خراسان‌جنوبی در سامانه سناد/ درخواست ۷۶ درصد دانش آموزان در سامانه فروش کتب درسی ثبت شد

واقعی گفت: عملیات ثبت نام 81 درصد دانش آموزان دختر و پسر دوره های مختلف تحصیلی خراسان‌جنوبی در سامانه سناد انجام شده است.

به گزارش خاورستان، محمد علی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی صبح امروز در نشست ستاد ثبت نام مدارس استان، تکریم اولیا را رسالت اصلی ستاد ثبت نام مدارس دانست و تصریح کرد: برای حفظ امنیت جسمی و روانی دانش آموزان به ویژه کودکان دوره ابتدایی بهترین مدرسه نزدیک ترین مدرسه به خانه است.
وی برکنترل دقیق اطلاعات دانش آموز در سامانه سناد و درج صحیح اطلاعات دانش آموزان تأکید کرد و افزود: سامانه سناد منبع تغذیه تمامی اطلاعات سیستمی بوده و باید مدیران نظارت بیشتری به این امر داشته باشند و نسبت به تشکیل شورای ثبت نام مدرسه و اطلاع رسانی های دقیق به اولیا از طرق مختلف اقدام کنند.
دبیرشورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به ثبت درخواست ۷۶ درصد دانش آموزان استان در سامانه فروش کتب درسی عنوان کرد: بر طبق دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شده بود، دانش آموزان دوره های مختلف تحصیلی تا۲۰ مرداد مجاز به ثبت درخواست برای کتب درسی هستند.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این که سامانه توزیع و فروش مواد آموزشی در راستای بهبود عملکرد و افزایش نظارت بر روند توزیع کتب درسی راه اندازی شده است، اظهارکرد: از جمله دیگر اهداف این امر،تسهیل دسترسی دانش آموزان به کتب درسی است؛که مدیران مدارس، دانش آموزان و اولیای آن ها می توانند به دو روش فردی و گروهی نسبت به ثبت سفارش کتب خود اقدام کرده و هزینه آن را به صورت اینترنتی پرداخت کنند.
انتهای پیام/ ۱۳۲