مدیرکل اداره غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی خبر داد

ثبت ۱۰۰ درصدی نانوایی‌های خراسان جنوبی در سامانه هوشمند حمل آرد

اسداللهی گفت: ۱۰۰ درصد نانوایی‌های یارانه‌ای نوع یک و ۲ استان در سامانه هوشمند حمل آرد ثبت شد و با راه‌اندازی این سامانه بخش عمده‌ای از تخلفات و خروج آرد یارانه‌ای از شبکه جلوگیری می‌شود.

به گزارش خاورستان، مجید اسداللهی مدیرکل اداره غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی گفت: این سامانه به منظور هوشمندسازی توزیع پایش و نظارت بر تمامی مراحل حمل و نقل از کارخانه تا واحد نانوایی و تحویل آن به صورت برخط راه‌اندازی شده است.
وی با اشاره به فعالیت ۷۷۰ واحد نانوایی در استان خراسان جنوبی اظهار داشت: موقعیت مکانی هر واحد نانوایی بر روی نقشه مشخص و در سامانه ثبت شده است.
مدیرکل اداره غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی گفت: فعالیت در سامانه پایلا از ابتدای بهمن ماه شروع و اطلاعات پایه طی یک هفته بارگذاری و ثبت شده است.
وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود که پس از یک دوره آزمایشی به صورت برخط و دائمی تا پایان بهمن ماه مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
اسداللهی گفت: در این سامانه موقعیت طول و عرض جغرافیای و کدپستی واحدهای نانوایی توسط کاربر ناظر ثبت شده است.
وی افزود: زمان خروج آرد از کارخانه تا رسیدن به محل نانوایی به کمک ردیاب نصب شده بر خودروی حامل آرد و نحوه توزیع آن مورد رصد و نظارت قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه تمامی نانوایان استان اعم از یارانه‌ای نوع یک و ۲ شامل این طرح می‌شوند گفت: از مجموع نانوایی‌های استان ۱۲۵ واحد یارانه‌ای نوع ۲ و ۶۴۵ واحد یارانه‌ای نوع یک هستند.
انتهای پیام/۴