رئیس پلیس راه خراسان جنوبی خبر داد

ثبت ۱۰ روز پر حادثه برای خراسان‌جنوبی/ ۵۵ فوتی و مجروح

رضایی گفت: تصادفات در خراسان جنوبی در چند روز گذشته افزایش یافت و آمار 11 کشته و 44 مجروح طی 10 روز به ثبت رسید.

به گزارش خاورستان، به نقل از پایگاه خبری پلیس، علیرضا رضایی رئیس پلیس راه استان خراسان‌جنوبی اظهار کرد: متاسفانه با عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و نقص در برخی از جاده های استان، تصادفات فوتی و جرحی طی روندی صعودی افزایش یافت.
وی افزود: در ۱۰ روز گذشته طی ۳۴ فقره تصادف ۱۱ نفر جان خود را از دست دادند و ۴۴ نفر مجروح و روانه بیمارستان شدند که بیشترین علت تصادفات واژگونی و خروج از جاده با ۴۶ درصد، عدم توجه به جلو با ۴۲ درصد بوده است.
رئیس پلیس راه استان خراسان جنوبی با بیان این‌که ۵۹ درصد تصادفات در محورهای اصلی و ۳۵ درصد تصادفات در محورهای روستایی رخ داده، گفت: آخر هفته گذشته پر حادثه ترین روز در تعطیلات گذشته بوده و سهم ۴۱ درصدی از تصادفات را به خود اختصاص داده است.
رضایی با گلایه از برخی کاربران جاده‌ای در عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، ادامه داد: به رغم توصیه‌های پلیس مبنی بر رعایت قوانین و مقررات، متاسفانه شاهد حرکات خطر ساز و حادثه آفرین در جاده های استان هستیم و عامل اصلی تصادفات بنا به نظر کارشناسان خطای انسانی تشخیص داده شده است.
وی با بیان این‌که خودروهای سواری با ۸۵ درصد بیشترین نقش را در تصادفات جاده ای داشته اند و اکثر متوفیان و مجروحان ۳۱ تا ۴۰ سال داشته اند؛ تصریح کرد: متاسفانه تصادفات در ۱۰ روز گذشته حوادثی دردناک را رقم زد و تعدادی از شهروندان و هموطنان ما را داغدار کرد که علی رغم نقص فنی و استاندارد نبودن برخی از خودروها و اشکالات هندسی در نقاط حادثه خیز جاده ها، از نقش بازیگران اصلی این حوادث که همان رانندگان بی احتیاط هستند نمی توان غافل شد که مهم ترین عامل تصادفات طی این مدت در جاده‌ها بوده‌اند.
انتهای پیام/۱۲۷