معاون فرهنگی اداره ‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌ جنوبی خبر داد

ثبت ۱۳ وقف جدید در خراسان جنوبی/ طرح نشاط معنوی به صورت مجازی برگزار می‌شود

حجت الاسلام مختاری گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 13 وقف جدید به ارزش 8 میلیارد ریال در خراسان‌جنوبی به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام اسماعیل مختاری معاون فرهنگی اداره ‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌ جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری، اظهار کرد: حوزه معاونت فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در سال گذشته ۱۹ طرح ویژه برگزار کرده است.
وی با اشاره به این‌که سال گذشته طرح آرامش بهاری در ۵۵ بقعه متبرکه برگزار شده است، افزود: همچنین طرح ضیافت الهی در ۴۵ بقعه، طرح پیوند آسمانی برای ۲۵۹ نفر، آزادی زندانیان غیر عمد ۵۱ نفر، طرح نشاط معنوی در ۳۵ بقعه، طرح دهه کرامت در ۳۵ بقعه، بصیرت عاشورایی در ۵۵ بقعه، اربعین حسینی در ۳۲ بقعه و سوگواری یاس نبوی در ۵۲ بقعه متبرکه استان برگزار شده است.
معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌ جنوبی با اشاره به این‌که در سال گذشته ۶۰ وقف جدید با ارزش ۳۹ میلیارد ریال در خراسان جنوبی به ثبت رسید، گفت: این وقفیات با نیات مختلفی در حوزه های قرآنی، ازدواج آسان، کمک به نیازمندان و توسعه مساجد به ثبت رسیده است.
وی افزود: امسال نیز ۱۳ وقف جدید به ارزش ۸ میلیارد ریال در استان به ثبت رسیده است.
حجت الاسلام مختاری به بحث اطعام و خدمت رسانی به زائران پاکستانی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در این راستا به ۹۶ هزار و ۴۶۰ نفر از زائرین پاکستانی در پنج موکب با هزینه ۱۰۰ میلیون تومان خدمت رسانی شده است.
معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌ جنوبی با بیان این‌که سال گذشته ۳۴۰ مبلغ از قم و بومی استان در راستای اجرای طرح های اوقاف به مناطق مختلف استان اعزام شده‌اند، گفت: سال ۹۸ دوره آموزشی برای مبلغین با حضور ۴۰ مبلغ، دوره آموزشی خدام افتخاری با حضور ۴۵۰ نفر در تمامی شهرستان ها برگزار شده است.
وی با اشاره به اینکه ۵۷ برنامه در دهه مبارک فجر با موضوع گفتمان انقلاب در سطح استان برگزار کردیم، ادامه داد: سال گذشته طرح دست های مهربانی برای کمک به مستمندان اجرا کردیم که در این راستا ۶۷۹ بسته غذایی توزیع شد.
حجت الاسلام مختاری به برنامه های فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در سال جاری اشاره کرد و گفت: طرح آرامش بهاری در ۱۷ بقعه متبرکه استان بدون حضور مخاطب برگزار شد و در راستای اجرای طرح آرامش بهاری ۱۹۳ بسته بهداشتی و ۶۸۳ بسته حمایتی و غذایی بین مستمندان توزیع شده است.
وی با اشاره به اینکه امسال طرح ضیافت الهی در ۱۷ بقعه شاخص استان برگزار شد، ادامه داد: در ماه مبارک رمضان امسال ۹هزار و ۲۲ بسته غذایی و ۲هزار ۴۴ بسته بهداشتی توزیع کردیم.
معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌ جنوبی بیان کرد: در راستای اجرای طرح نسیم انتظار ویژه نیمه شعبان امسال ۱۵ کاروان شادی با ۲۵ اجرا راه اندازی شد و در این طرح یک هزار و ۲۱۹ بسته غذایی بین نیازمندان توزیع شده است.
حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه امسال طرح نشاط معنوی به صورت مجازی برگزار خواهد شد، گفت: هر ساله طرح نشاط معنوی از محل درآمد بقاع متبرکه برگزار می‌شده اما حدود پنج ماه است که بقاع متبرکه استان به خاطر ویروس کرونا تعطیل شده‌اند و هیچ درآمدی نداشتند به همین دلیل این طرح به صورت مجازی برگزار می شود و در این راستا برای هر بقعه متبرکه کانالی در فضای مجازی ایجاد کردیم.
وی با اشاره به این‌که سال ۹۷ حدود ۴۰۹ میلیون تومان به حوزه های علمیه استان کمک شد، افزود: در سال ۹۸ نیز به ۱۸ حوزه علمیه استان حدود یک میلیارد و ۵۶۷ میلیون تومان کمک شده است که بیش از ۴۰۰ میلیون تومان این اعتبارات از محل موقوفات حوزه علمیه بوده است.
انتهای پیام/ ۱۳۲