امام جمعه زیرکوه:

ثمره الگوگیری از ائمه اطهار تربیت حاج قاسم هاست/ خدمات سپاه پیروزی های چشم گیری را به دنبال داشته است

حجت الاسلام صباغیان گفت: در انقلاب اسلامی هم فرماندهان بسیجی و سپاهی همیشه از امام این انقلاب الگو گرفته اند و ثمره این الگو گرفتن تربیت انسانهای بزرگی چون حاج قاسم سلیمانی است که هم پاسدار، هم جانباز و هم شهید، است.

حجت الاسلام والمسلمین حسن صباغیان امام جمعه زیرکوه به مناسبت اعیاد شعبانیه و روز پاسدار و جانباز، در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: در هر عرصه ای که تفکر انقلابی و بسیجی سپاه وجود داشته، پیشرفت های چشمگیری حاصل شده است.

وی گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی حقیقتا یک تفکر انقلابی و بسیجی و اسلامی برگرفته از تفکرات اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله و سلم و تفکر ائمه معصومین علیهم السلام است. بسیج و سپاه نیز مصداق بارز تفکر ایستادگی در مقابل ظلم و ظالم و از طرفی مهرورزی و مهربانی با توده مردم، برگرفته از آیات کریمه قرآن است. یعنی در مقابل دشمنان با صلابت و استوار و مانند کوه محکم، اما در کنار مردم متواضع ،همراه و غمخوار و و در مواقع نیاز  همیشه در صحنه و کمک حال مردم است.

وی با اشاره به اینکه الگوی این بسیجیان و پاسداران عزیز نیز وجود مقدس پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام و بقیه ائمه هستند، افزود: فرماندهان سپاه و نخبگان بسیجی که بعضاً به درجه رفیع شهادت نائل شده اند، همیشه از وجود مقدس سیدالشهدا الگو گرفته اند و شعار عملی آنها هیهات من الذله و مبارزه شبانه روزی با استکبار و و مستبدن جهان بوده است.

امام جمعه زیرکوه بیان کرد: در انقلاب اسلامی هم فرماندهان بسیجی و سپاهی همیشه از امام این انقلاب الگو گرفته اند و ثمره این الگو گرفتن تربیت انسانهای بزرگی چون حاج قاسم سلیمانی است که هم پاسدار، هم جانباز و هم شهید، است.

صباغیان گفت: خدمات سپاه پاسداران باعث پیروزی‌های چشمگیر نظام در عرصه های مختلف با محوریت سپاهیان و بسیجیان شده است. این خدمات از جمله در جریان مقاومت و ایستادگی در هشت سال دفاع مقدس، در سازندگی کشور بعد از جنگ، همینطور در دفاع از حریم و حرم اهل بیت(ع) و همینطور کمک به محرومین و مستضعفین و حضور در صحنه های حوادث طبیعی مانند زلزله و سیل به وضوح قابل مشاهده است که البته این موارد اندکی از دستاوردهای عظیم  و پیروزی های متعدد سپاه در عرصه های گوناگون خصوصاً در برابر دشمنان انقلاب بوده است.

وی ادامه داد: امروز دستاوردهای بزرگ انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی در عرصه‌های منطقه ای و بین المللی بسیار زیاد است و این کشور در بسیاری از موضوعات مانند عرصه‌های علمی، پزشکی، نانو، دفاعی و فناوری در منطقه و بلکه در بسیاری از عرصه های بین المللی در رتبه‌های بسیار بالایی قرار دارد.

امام جمعه زیرکوه با اشاره به اعیاد مبارک شعبانیه، گفت: سیره حضرت سیدالشهدا، حضرت زین العابدین و ابوالفضل العباس علیه السلام امتداد راه نورانی پیامبران به ویژه پیامبر خاتم و امیر مومنان بوده و به مصداق آیه شریفه ” و لقد بعثنا فی کل امه رسولا ان عبدالله وجتنبوا الطاغوت ” هدف از بعثت انبیا حاکمیت مطلق خدا در همه عالم و اجتناب از طاغوت به ایستادگی در مقابل ظلم و گردنکشان عالم است.

صباغیان بیان کرد: سیره این بزرگواران نیز امر به معروف و نهی از منکر به ایستادن در مقابل ظالمان زمان و تربیت انسانهای مومن بوده است

وی گفت: امام سجاد علیه السلام با معنویت و اخلاق همراه  با سلاح ایمان و صحیفه سجادیه و البته تربیت خادمانی که حضرت پرورش داد، توانست تا حدودی نقشه های دشمنان زمان خودش که بنی امیه بودند را خنثی کند. اکنون هم جوانان انقلاب شکوهمند اسلامی باید در عرصه های مختلف از امام سجاد علیه السلام و نهضت اباعبدالله الحسین و سایر ائمه اطهار الگو بگیرند.

انتهای پیام/۷