جاذبه های دیدنی در جزیره شگفت انگیز قشم

جزیره زیبا و شگفت انگیز قشم ، یکی از بزرگترین جزایر جنوبی ایران است که در تنگه هرمز و در میان آب های نیلگون خلیج فارس قرار دارد.

جزیره زیبا و شگفت انگیز قشم ، یکی از بزرگترین جزایر جنوبی ایران است که در تنگه هرمز و در میان آب های نیلگون خلیج فارس قرار دارد . این جزیره شگفت انگیز ، به خصوص در دو دهه گذشته به شهرت فراوانی رسیده و به یکی از قطب های گردشگری ایران تبدیل شده است . با گشت و گذار در گوشه و کنار این جزیره با پدیده های ناشناخته مختلفی روبرو می شوید که برخی آن هادر فهرست سازمان جهانی یونسکو به ثبت جهانی رسیده اند .
شگفتی های این جزیره قابل شمارش نیست و برخی از آن ها بیش از میلیون ها سال قدمت داشته و از عجایب ناشناخته اند که مشابه آن را در کمتر نقطه ای از این کره خاکی خواهید دید .
در ادامه باید افزود جزیره قشم بیش از هزار و پانصد کیلومترمربع وسعت دارد و از دیرباز به ایران تعلق داشته است البته در طول ادوار مختلف تاریخی بارها تحت اشغال کشورهای مختلف در آمده اما در نهایت به قلمرو ایران پیوسته است . همانطور که می دانید این جزیره در نزدیکی خط استوا قرار دارد و در فصول گرم سال دارای دمایی بسیار بالا و شرجی است . از این گاه حتی نفس کشیدن را برای ساکنان آن دشوار می کند و بهترین زمان برای سفر به این جزیره فصول سرد سال و تقریبا از اوایل آذر ماه تا اوایل فروردین ماه است . اگر شما نیز قصد سفر به این جزیره شگف انگیز را دارید با ما همراه باشید تا برخی از جاذبه های دیدنی و شگفت انگیز آن را به شما معرفی کنیم .
ژئو پارک قشم
ژئو پارک در تور قشم سفر باتو ، به منطقه ای اطلاق می شود که در آن پدیده های نادر زمین شناسی و زیستی وجود دارد . و بهترین نمونه برای آن ژئو پارک قشم است که در بخش غربی جزیره قشم قرار گرفته و شامل بخش های مختلفی نظیر جنگل های حرا ، گنبد نمک ، غارهای نمکی ، تنگه چاهکو ، تنگه عالی ، بام قشم ، دره تندیس ها ، کلات کشتاران و ده ها مورد دیگر است .
دره ستارگان
دره ستارگان از جمله جذاب ترین جاذبه های دیدنی جزیره قشم است که در ژئو پارک قشم قرار گرفته و سالانه هزاران گردشگر از ان دیدن می کنند . باستان شناسان بر این باورند که قدمت صخره های موجود در این منطقه به دوران زمین شناسی سنوزوئیک باز می گردد و با این وجود در حدود دو میلیون سال از عمر آن ها می گذرد . حین قدم گذاردن در این منطقه با اشکال حیرت آوری از صخره ها روبرو می شوید که در گذر زمان و با وجود فرسایش خاک به اشکال وهم انگیزی تبدیل شده اند همچنین در این دره سکوت محض حکمفرماست زیرا به دلیل شکل خاص صخره ها هیچگونه صوتی به درون دره راه پیدا نمی کند . بومین جزیره بر این باورند که این منطقه بر اثر سقوط ستارگان با سطح زمین پدید آمده و بههمین خاطر آن را دره ستارگان نامیده اند .
تنگه چاهکوه
تنگه چاهکوه از دگیر شگفتی های منحصر بفرد این جزیره است که بهتر است بازدید آن را در الویت برنامه های خود قرار دهید . ضمن رسیدن به این منطقه و با تماشای اشکال سنگ ها و صخره ها در این منطقه احتمالا لرزه بر اندامتان خواهد افتاد .
تنگه چاهکوه در هفتاد کیلومتری از شهر قشم و در نزدیکی روستای چاهوی شرقی قرار دارد . این منطقه حدود صد متر عمق داشته و در میان صخره هایی با اشکال عجیب و غریب قرار گرفته است . گذر از میان این تنگه تجربه ای بسیار جالب و بیادماندنی خواهد بود و مناظر شگفت انگیز پیش رو سالیان سال در ذهنتان باقی می ماند . اما توصیه می کنیم برای طی نمودن این مسیر با یک راهنمای با تجربه همراه شوید و ابدا تنهایی به بازدید از آن نروید . زیرا در طول مسیر پیاده روی شما و گذر از میان صخره ها گاه مسیر بقدری باریک می شود که گذر از آن سخت خواهد بود و به جایی می رسید که حتی قادر به تماشای آسمان بالای سر خود نیز نخواهید بود . باید افزود بازدید از این تنگه در زمان خاصی از روز و ماه انجام می شود و هم زمان است با زمان خنکی و حداقل تابش خورشید ، تا دمای بالای هوا شما را اذیت نکند .
تور مشهد سفر باتو را از دست ندهید.
غار نمک
غار نمک یکی از شگفتی های دیگر جزیره قشم است که بهتر است در الویت قرار گیرد . جالب است بدانید این غار نمک بزرگترین غار نمکی در تمام دنیا ست که تنها چند کیلومتر از آن باز شده است . باید افزود غار نمک قشم یکی از پدیده های نادر زمین شناسی است که قدمت آن به هزاران سال پیش باز می گردد . حین بازدید از داخل غار رگه های سفید نمک را بر تمامی دیوارهای آن مشاهده خواهید کرد . همچنین قندیل های زیبایی نمک از سقف این غار آویزان است و جریانی از آب و نمک در کف آن جاری است .
در ادامه تفریحات قشم بایدافزود غار نمک در فاصله ی نود کیلومتری از شهر قشم قرار دارد و در دو کیلومتری ساحل واقع شده است و برای رسیدن به آن می بایست بخشی از مسیر را پیدا طی کنید .
انتهای پیام/۴
مطلب بالا تبلیغاتی است و خاورستان آن را تأیید و رد نمی‌کند.