نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

جامعه منتظر بهره برداری از مجلسی است که قوانین موازی را از سر راه بردارد/ وظیفه نمایندگان مجلس اشراف و نظارت بر حسن اجرای قانون است

آیت الله عبادی گفت: امیدواریم که مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه و نیروی اجرایی، برای آینده ای نزدیک کمر همت را چنان ببندند که همه ی آن ارزش ها، زحمت ها و تلاش ها در زندگی روزمره ی مردم دیده شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، پیش از ظهر امروز در دیدار با آقای دکتر مصطفی نخعی منتخب مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در یازدهمین دوره‌ی مجلس شورای اسلامی ضمن عرض تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه و امید توفیق بیش از پیش در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: بنده آشناییت ویژه ای با مردم عزیز نهبندان و سربیشه داشته ام، و اگر شرایط امروز اجازه نمی دهد بتوانم شخصا در بین آنها حضور پیدا کنم، اما در این جلسه تجدید عهدی با دوستان عزیز خود پیدا کردم.
وی افزود: ما برای همه ی خدمت گزاران در جبهه های مختلف، چه در جبهه های نظامی و سیاسی و چه امروز در جبهه ی خدمات سلامت جامعه، که از اهمیت ویژه ای برخوردار است، دعا می کنیم.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: اصولا جامعه ی ما به دلیل سلطه سیستم های حکومتی در طول تاریخ و در قرون اخیر به خاطر سلطه های بیگانه در انزوا قرار داشته است و همچنین از روز اول انقلاب که مردم ما به دنبال استقلال و آزادی و آرمان های دینی خود بوده‌اند، سلطه گران بین المللی و جهان خواران عالم این را بر نمی تابیدند، لذا ما در کنار انزوا و کمی تجربه، ۴۰ سال با برخوردهای مختلف آنها جنگیده و آنها را در همه ی جبهه ها به رسوایی کشانده ایم.
آیت الله عبادی تصریح کرد: وضع طبیعی این است که ما نشیب و فراز داشته باشیم چرا که ما هم باید کمبودهای تجربه را به دست آوریم و هم باید در جبهه های مختلف، دشمن را دفع کنیم، اما در ۴۰ سال اول انقلاب علی‌رغم تمامی سختی ها و مشکلات سرافراز بیرون آمده ایم.
وی مطرح کرد: خلقت انسان به گونه ای است که در سختی ها بیشتر رشد پیدا می کند، لذا در عین حالی که ما همواره رفاه را برای جامعه طلب می کنیم اما خاصیت طبیعی رفاه این است که رکود ایجاد می کند.
امام جمعه بیرجند ادامه داد: امیدواریم با توجه به تجربه ی ۴۰ ساله ای که داریم در گام دوم انقلاب کمتر شاهد آزمون خطا باشیم و فریب رفاه و… را نخوریم.
آیت الله عبادی ابراز داشت: ما باید اهدافمان را در دوردست‌ها برابر آرمان های اسلام و انقلاب که به سمت کمال مطلق است در نظر بگیریم و از آنچه که اکنون پیش می آید، درس بگیریم، لذا با توجه به نسل جوان امروز ما برای آینده‌ای بسیار نزدیک فراز خوبی را پیش بینی می کنیم که امیدواریم این فراز فرود و نشیب نداشته باشد.
وی با اشاره به اینکه صحنه ی امروز همان صحنه ی دفاع مقدس است، گفت: در صحنه های مختلف از اول انقلاب تا به امروز، افرادی بوده اند که علی‌رغم قرار گرفتن در فراز و نشیب ها، اما هیچوقت به فکر رفاه خودشان نبودند که سمبل های این موضوع بسیار زیاد هستند اما به عنوان مثال می توان به یکی از آنها یعنی سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی به فراز و نشیب‌ها کاری نداشت و خودش را درگیر یک سری امور خیالاتی، منافع شخصی، جمع اموال و سوء استفاده های سیاسی نکرد، چون اهداف دراز مدت داشت و به سمت کمال انسانی پیش می رفت.
آیت الله عبادی اضافه کرد: باید در گام دوم انقلاب اهداف دراز مدتی را که خداوند متعال در دین به عنوان آرمان انسانی برای ما تعیین فرموده در نظر بگیریم و از پای ننشینیم و برای خودمان به سراغ رفاه نرویم.
وی افزود: انقلاب ما که اسلام ما است نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد، باید جامعه ی بشری را نجات دهد لذا در آن بحث حزب و گروه و فامیل مطرح نیست.
امام جمعه بیرجند خاطر نشان کرد: اگر آرمان های مقدس دراز مدت تعقیب گردد، دیگر نشیب و فرودی نخواهیم داشت، بلکه تمامش فراز خواهد بود.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه مجلس عصاره ی جامعه است، تصریح کرد: با حسن تشخیص و انتخاب مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی، گام بزرگی در جهت تحقق اهداف های انقلاب برداشته شد، لذا امیدواریم به اینگونه این گام تعقیب گردد، که فرود و نشیب نداشته باشد.
وی بیان داشت: خوشبختانه در این استان هنگامی که با منتخبان مردم در مجلس یازدهم چه به صورت جمع و چه به صورت جداگانه می نشینیم و سخنان آنها را می شنویم، می بینیم که آرمان ها بسیار گویا است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: جامعه ی ما منتظر بهره برداری از یک مجلسی است که قوانین موازی را از سر راه بردارد و قوانین مورد نیاز را نیز تدوین کند و بیش از آن به مسئله ی نظارت بر قانون اشراف داشته باشد.
آیت الله عبادی تأکید کرد: از مجلس آینده هم در قانون گذاری و هم در نظارت بر حسن اجرای قانون توقع داریم که ان‌شاءالله قانون اجرا شود و قوای سه گانه بتوانند وظیفه ی خود را انجام دهند تا بعد از انواع و اقسام مشکلاتی که جامعه ی ما در طی این مدت تحمل کرده است به اهداف اصلی اسلام و انقلابمان، عملا نزدیک شویم.
وی در پایان گفت: امیدواریم که مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه و نیروی اجرایی، برای آینده ای نزدیک کمر همت را چنان ببندند که همه ی آن ارزش ها، زحمت ها و تلاش ها در زندگی روزمره ی مردم دیده شود.
انتهای پیام/