رئیس پلیس راه خراسان جنوبی مطرح کرد

جان باختن ۶ نفر در جاده‌های خراسان‌جنوبی طی هفته گذشته

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: در هفته ای که گذشت 57 تصادف در جاده های خراسان جنوبی به وقوع پیوست که 4 مورد این تصادفات منجر به فوت شده است.

به گزارش خاورستان، علیرضارضایی رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی بیان کرد: طی هفته گذشته ۴ تصادف منجر به فوت در جاده های خراسان جنوبی رخ داده که متأسفانه موجب فوت ۶ نفر شده است.
وی افزود: همچنین طی هفته گذشته ۳۵ تصادف جرحی در خراسان جنوبی به وقوع پیوسته که منجر به مجروح شدن ۶۵ نفر شد و ۱۸ تصادف خسارتی نیز داشته ایم و در مجموع ۵۷ تصادف در خراسانجنوبی به وقوع پیوسته است.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی بیان کرد: ۵۰ درصد تصادفات در جادههای اصلی، ۳۱ درصد در جاده های روستایی و ۱۹ درصد تصادفات نیز در جاده هایی فرعی رخ داده است.
رضایی عنوان کرد: قابل ذکر است که ۴۸ درصد تصادفات هفته گذشته واژگونی و خروج از جاده بوده و ۳۰ درصد تصادفات در روز پنج شنبه رخ داده است.
وی درباره علل عمده تصادفات نیز گفت: کارشناسان ۴۴ درصد تصادفات را عدم توجه به جلو و ۲۱ درصد را عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه تشخیص داده اند که بیشترین ساعات تصادف نیز ۱۲ الی ۱۸ عصر گزارش شده است.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی اظهار کرد: کل تخلفات هفته گذشته در جاده های برون شهری استان ۱۰ هزار و ۷۶۳ مورد و تخلفات حادثه ساز هزار و ۲۹۳ مورد بوده است که رانندگان متخلف اعمال قانون شده‌اند.
رضایی با بیان این که طی هفته گذشته ۷۰ خودرو و ۸۷ موتورسیکلت توقیف شده است، افزود: از هموطنان درخواست می‌شود با رعایت اصول ایمنی به هنگام رانندگی و پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز، جان اعضای خانواده خود و دیگران را در معرض خطر مرگ قرار ندهند.
انتهای پیام/۱۲۷