در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی مطرح شد

جایگاه خوب ورزش باستانی در خراسان جنوبی/ توسعه کشور در گرو توجه به جوانان است

معاون امور مجلس،حقوقی و هماهنگی امور استان ها وزارت ورزش و جوانان گفت: ورزش باستانی در خراسان جنوبی جایگاه خوبی دارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مراسم تکریم و معارفه مدیر کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی صبح امروز در محل سالن آمفی تئاتر شهید رحیمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با حضور جمشید تقی زاده معاون امور مجلس،حقوقی و هماهنگی امور استان ها وزارت ورزش و جوانان، امید محدث مدیر کل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.
در این مراسم از زحمات مهران سرپرست مدیرکل سابق ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی قدردانی و حسن عزیزی به عنوان هفتمین مدیرکل ورزش و جوانان استان منصوب شد.
جمشید تقی زاده معاون امور مجلس،حقوقی و هماهنگی امور استان ها وزارت ورزش و جوانان در این مراسم اظهار کرد: ورزش‌های سنتی در بسیاری از استان‌ها به فراموشی سپرده شده است اما ورزش سنتی در خراسان‌جنوبی جایگاه ویژه‌ای دارد و در حفظ و ترویج ورزش های سنتی تلاش می‌شود و از این حیث جای تبریک دارد.
وی افزود: از زمانی که توفیق خدمت در وزارت ورزش و جوانان داشتم در اولین قدم سعی بر این داشتم که کمیسیون مشترک بررسی لایحه اصلاح قانون خدمات کشوری را پیگیری کنم به این دلیل که اصلاح ساختار سازمانی بسیار حائز اهیمت است.
امید محدث مدیرکل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: مسیر توسعه یافتگی بسیار سخت و پر فراز و نشیب است که نیازمند مقاومت است.
وی با بیان اینکه مهم‌ترین عامل توسعه نیافتگی، توسعه نیافتگی ذهنی و فرهنگی است، افزود: تا به لحاظ فرهنگی و ذهنی توسعه یافتگی اتفاق نیافتد نمی‌توانیم شاهد عناصر دیگر توسعه یافتگی باشیم.
مدیرکل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه هر تغییری به معنای انقطاع یک برنامه نیست، تصریح کرد: برنامه‌ریزی و ادامه مسیر لزوما توقف نیست بلکه بخشی از توسعه یافتگی است.
محدث با بیان اینکه هیچ جای کشور محروم نیست، گفت: محرومیت اصلی این است که در ذهن خود احساس محرومیت داشته باشیم.
وی ادامه داد: در بسیاری از استان‌های کشور پتانسیل‌های بسیاری وجود دارد اما بخشی از پتانسیل‌ها که فعال نمی‌شود به محرومیت ذهنی مربوط می‌شود.
ناصر خوش خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه گفت: مدیریت در حوزه ورزش و جوانان نیازمند شناخت و درک درست از توانمندی‌های جوانان است.
وی افزود: یکی از سیاست‌های کاری که می‌تواند مؤثر باشد اعتماد به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های جوانان است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: استان خراسان جنوبی دارای ظرفیت‌های بزرگی است که باید با برنامه‌ریزی با جدیت دنبال شود.
خوش خبر ادامه داد: اگر می‌خواهیم به توسعه برسیم و در زمینه استکبارستیزی حرفی برای گفتن داشته باشیم باید به جوانان توجه کنیم.
حسن عزیزی مدیرکل جدید ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی نیز گفت: اگر حمایت‌ها و همراهی‌های هیئت های ورزشی، سازمان های مردم نهاد و همه دلسوزان ورزش نبود امروز این دستاوردها وجود نداشت.
وی افزود: واقعیت این است که اگر مردم نخواهند توسعه پایدار و همه جانبه محقق نخواهد شد.
مدیرکل جدید ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی تصریح کرد: رویکرد دولت تدبیر و امید در موضوع ورزش و جوانان به عنوان یکی از مهمترین محورهای کاری دولت در استان است.
عزیزی متذکر شد: امید است که در حوزه ورزش و جوانان با بهره گیری از ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی بتوانیم منشأ خدمت و اثر باشیم و فصل نوینی در توسعه استان به ویژه ورزش استان داشته باشیم
انتهای پیام/ ۱۳۵