معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی:

جبران عقب ماندگی خراسان جنوبی عزم ملی و کار جهادی می‌طلبد/ باید اقتصاد مقاومتی به مردم واگذار شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت:جبران عقب ماندگی های استان فارغ از مسائل سیاسی،عزم ملی و کار جهادی را می طلبد.

به گزارش خبرنگار خاورستان،سید مجتبی علوی مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی ظهر امروز در جلسه استفاده از ظرفیت دستگاه های اجرایی در قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان، اظهار کرد:بر کسی پوشیده نیست که نوع نگاه در انجام کارهای تیمی برکات زیادی را به دنبال دارد و بسیج سازندگی طرح خوبی را دنبال می کند.
وی با بیان این که یکی از رسالت های بسیج سازندگی توانمندسازی روستائیان و عشایر است،تصریح کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی دارای ویژگی مبنایی ارزشمند همچون آموزش است و همه موضوعات کاری که فاقد مبنای آموزشی است در ادامه کاربه طور یقین با مشکلات عدیده مواجه خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی اضافه کرد: فعالیت ها در قرارگاه پیشرفت و آبادانی از پایین به بالا است که این مهم بسیار ارزشمند است.
علوی مقدم با اشاره به این که هنر مدیران باید آن باشد که به متعادل کردن عدد جمعیت شهری و روستایی بپردازند،خاطرنشان کرد:آنچه مسلم است آن است که نباید خودمان را به گروه و جناح وابسته کنیم زیرا امروز تنها راه استکبار ستیزی با داشتن اتحاد میسر می شود و هر جا که بسیج سازندگی حضور چشمگیر داشته،تضمین کننده کار بی منت و تیمی بوده است.
وی با تاکید بر این که اقتصاد مقاومتی را بایستی به مردم واگذار کنیم،متذکر شد:دلیل این امر آن است که تجربه ثابت کرده که هرجا امور را به مردم سپرده ایم،موفق تر بوده ایم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی شناخت ظرفیت های مناطق را،از اهداف کاربردی قرارگاه پیشرفت و آبادانی دانست و یادآور شد:این مهم از یک فکر دقیق و اندیشمندانه منبعث شده است.
علوی مقدم ادامه داد:نکته ای که باید به آن توجه شود آن است که بایستی به تمرین کار مشارکتی بپردازیم و آگاه باشیم که جبران عقب ماندگی های استان فارغ از مسائل سیاسی،عزم ملی و کار جهادی را می طلبد.
وی عنوان کرد:۵ کارگروه قرارگاه پیشرفت و آبادانی از موضوعات مهم هر نظامی است که چنانچه به آن پرداخته شود و بر اساس مقتضیات هر منطقه برنامه مدونی برای آن ها تدوین گردد،یقینا راه برای حرکت های اندیشمندانه باز می شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی ضمن اشاره به زحمات بسیج و بسیجیان در ادوار مختلف انقلاب،تبیین کرد: بسیج تضمین کننده یک کار جهادی و بی منت است؛ در هرجایی که به دنبال توسعه و پیشرفت هستیم،بایستی نخست فرهنگ غنی اسلامی که اتحاد و همدلی است را در سرلوحه کار خود قرار دهیم.
علوی مقدم ضمن اشاره بر ضرورت همکاری دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها با نهادهای جهادی و از جمله بسیج سازندگی،مطرح کرد:از دستگاه های اجرایی استان تقاضامندیم که ظرف ۱۵ روز آینده نظرات مکتوب خویش را پیرامون چگونگی هم افزایی با بسیج سازندگی را ارسال کنند.
وی با بیان این مهم که بایستی درجهت ارتقاء کیفیت زندگی و ایجاد رضایت واقعی در بین مردم تلاش مضاعف صورت گیرد،اظهار داشت: حرکت های جهادی سبب می شود که مردم در رفع نیاز خود دخالت داشته باشند و به لمس کمبودها و مشکلات خویش از نزدیک بپردازند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی ضمن اشاره به این که لازم است که دفتر امور روستایی درراستای معرفی دهستان های مربوطه و رایزنی با فرمانداران در جهت هم افزایی موضوعات و قرار دادن دهستان ها در لیست اعتبارات سال جاری ورود پیدا کند،تصریح کرد:آنچه مهم است آن است که نیازهای واقعی و اساسی مردم در روستاها مورد شناسایی قرار گرفته و تبدیل به اولویت شده و برای آن برنامه ریزی لازم صورت گیرد.
علوی مقدم با بیان این که همچنین باید به ساخت خانه های عالم در روستاها کمک جدی شود،گفت: برگزاری نشست های مشورتی در این خصوص دارای اهمیت زیادی است بنابراین هرچه این نشست ها و گفتگوی دستگاه ها با حضور عمومی مردم منطقه بیشتر شود به طور یقین می توان برنامه ریزی بهتری در این خصوص صورت گیرد.
وی با تاکید بر این که جلسه استفاده از ظرفیت دستگاه های اجرایی در قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان هر ۴۵ روز یک بار بایستی تکرار شود،متذکر شد: باید با استفاده از ظرفیت های استان جلوی سیاه نمایی عده ای که قصد منزوی نشان دادن نظام حاکمیت را دارند، جلوگیری کنیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به این مطلب که نباید بگذاریم مشکلات به جایی برسد که کسانی این مشکلات را مطرح کنند که کوچک ترین دغدغه ای در نظام ندارند،اذعان داشت:جای بسی تاسف است که امروزه هنر انعکاس اقدامات مثبت و ارزشمند حاکمیت را نداریم لذا بایستی هنر معرفی و نحوه ارائه گزارش را در دستور کار خویش قرار دهیم.
انتهای پیام/ ۱۰۱/ ۱۱/ ۱۲۷